Marek Jakubiak i Robert Winnicki. Fot.: YouTube / PAP
Marek Jakubiak i Robert Winnicki. Fot.: YouTube / PAP
REKLAMA

Były poseł Kukiz’15 Marek Jakubiak skrytykował kandydaturę Krzysztofa Bosaka na prezydenta Polski. Odpowiedzieli mu dawni koledzy.

Marek Jakubiak udzielił wywiadu portalowi braci Karnowskich wPolityce.pl. Na łamach prorządowego serwisu Jakubiak krytycznie odniósł się do wyboru Krzysztofa Bosaka, jako kandydata Konfederacji na prezydenta RP.

– Nie traktuję wyborów prezydenckich jako happeningu. Jak można tak traktować Rzeczpospolitą, serwując kandydata, który niczego w życiu nie osiągnął? Przez czterdzieści lat nie osiągnął dosłownie niczego. Pytam się, co on chce zaproponować Polsce? Doświadczenie wynikające z książek? Myślę, że byli kandydaci, którzy mogli wziąć udział – stwierdził Jakubiak.

REKLAMA

Sprawa jest o tyle ciekawa, że sam Jakubiak, kreujący się na geniusza biznesu, od dłuższego czasu wyprzedaje swoje marki. Dość powiedzieć, że jeden z jego browarów kupił… Janusz Palikot.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem
Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Również w polityce Jakubiak nie ma ostatnio szczęścia. Po tym jak zrezygnował z „jedynki” w Warszawie i stracił szanse na reelekcje na posła, jego Federacja praktycznie przestała istnieć.

Sam przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi zbliżył się z byłym chłopakiem Weroniki Rosati. Z opłakanym skutkiem.

Na zaczepki Jakubiaka pod adresem kandydata Konfederacji odpowiedział poseł Robert Winnicki.

Źródło: wPolityce / Twitter

REKLAMA