Krzysztof Bosak, na konwencji wyborczej Konfederacji fot. PAP/ Tomasz Gzell
Krzysztof Bosak, na konwencji wyborczej Konfederacji fot. PAP/ Tomasz Gzell

Amerykański dziennik „The New York Times” odnotował zwycięstwo Krzysztofa Bosaka w prawyborach zorganizowanych przez Konfederację. Napisał, iż pomagał organizować marsze skrajnie prawicowych ugrupowań.

Amerykański dziennik „The New York Times” – taka „Gazeta Wyborcza” zza oceanu – pisze, iż Bosak przewodził wcześniej ultra nacjonalistycznej organizacji „Młodzież Wszechpolska”.

Odnotowuje, że poseł Konfederacji obiecał zebranym na konwencji wyborczej, iż będzie wierny konserwatywnym i chrześcijańskim tradycjom.

Wspomina także, że mówił, iż będzie promował patriotyzm oraz iż chce uczynić Polskę silnym krajem wolnych ludzi.

Michalkiewicz. The Movie

Amerykański dziennik „The New York Times” powołując się na depeszę agencji Associated Press napisał, że Krzysztof Bosak pomagał organizować marsze skrajnie prawicowych organizacji. Chodzi oczywiście o coroczny Marsz Niepodległości.

W artykule czytamy, iż marsz przyciąga białych nacjonalistów i członków grup neonazistowskich.

To niestety nie pierwszy przypadek w zachodniej prasie gdy Polaków biorących udział w Marszu Niepodległości określa się w ten skandaliczny sposób.

Warto pamiętać, że treść depeszy agencji AP powstała w Polsce. Jej autorem jest najprawdopodobniej „postępowy’ Polak pracujący na jej zlecenie.

Źródło: „The New York Times”