Krzysztof Bosak, na konwencji wyborczej Konfederacji fot. PAP/ Tomasz Gzell
Krzysztof Bosak, na konwencji wyborczej Konfederacji fot. PAP/ Tomasz Gzell
REKLAMA

Amerykański dziennik „The New York Times” odnotował zwycięstwo Krzysztofa Bosaka w prawyborach zorganizowanych przez Konfederację. Napisał, iż pomagał organizować marsze skrajnie prawicowych ugrupowań.

Amerykański dziennik „The New York Times” – taka „Gazeta Wyborcza” zza oceanu – pisze, iż Bosak przewodził wcześniej ultra nacjonalistycznej organizacji „Młodzież Wszechpolska”.

Odnotowuje, że poseł Konfederacji obiecał zebranym na konwencji wyborczej, iż będzie wierny konserwatywnym i chrześcijańskim tradycjom.

REKLAMA

Wspomina także, że mówił, iż będzie promował patriotyzm oraz iż chce uczynić Polskę silnym krajem wolnych ludzi.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem
Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Amerykański dziennik „The New York Times” powołując się na depeszę agencji Associated Press napisał, że Krzysztof Bosak pomagał organizować marsze skrajnie prawicowych organizacji. Chodzi oczywiście o coroczny Marsz Niepodległości.

W artykule czytamy, iż marsz przyciąga białych nacjonalistów i członków grup neonazistowskich.

To niestety nie pierwszy przypadek w zachodniej prasie gdy Polaków biorących udział w Marszu Niepodległości określa się w ten skandaliczny sposób.

Warto pamiętać, że treść depeszy agencji AP powstała w Polsce. Jej autorem jest najprawdopodobniej „postępowy’ Polak pracujący na jej zlecenie.

Źródło: „The New York Times”

REKLAMA