Oto co amerykański dziennik napisał o Krzysztofie Bosaku i Marszu Niepodległosci

Krzysztof Bosak, na konwencji wyborczej Konfederacji fot. PAP/ Tomasz Gzell
Krzysztof Bosak, na konwencji wyborczej Konfederacji fot. PAP/ Tomasz Gzell

Amerykański dziennik „The New York Times” odnotował zwycięstwo Krzysztofa Bosaka w prawyborach zorganizowanych przez Konfederację. Napisał, iż pomagał organizować marsze skrajnie prawicowych ugrupowań.

Amerykański dziennik „The New York Times” – taka „Gazeta Wyborcza” zza oceanu – pisze, iż Bosak przewodził wcześniej ultra nacjonalistycznej organizacji „Młodzież Wszechpolska”.

Odnotowuje, że poseł Konfederacji obiecał zebranym na konwencji wyborczej, iż będzie wierny konserwatywnym i chrześcijańskim tradycjom.

Wspomina także, że mówił, iż będzie promował patriotyzm oraz iż chce uczynić Polskę silnym krajem wolnych ludzi.

Amerykański dziennik „The New York Times” powołując się na depeszę agencji Associated Press napisał, że Krzysztof Bosak pomagał organizować marsze skrajnie prawicowych organizacji. Chodzi oczywiście o coroczny Marsz Niepodległości.

W artykule czytamy, iż marsz przyciąga białych nacjonalistów i członków grup neonazistowskich.

To niestety nie pierwszy przypadek w zachodniej prasie gdy Polaków biorących udział w Marszu Niepodległości określa się w ten skandaliczny sposób.

Warto pamiętać, że treść depeszy agencji AP powstała w Polsce. Jej autorem jest najprawdopodobniej „postępowy’ Polak pracujący na jej zlecenie.

Źródło: „The New York Times”

16 KOMENTARZE

 1. Bosak powinien być zadowolony, ze umiłowany sojusznik Polin, pisuarów i Bosaka i Mentzena zauważył, ze Bosak w ogóle istnieje.

 2. Tak,to taka sama prawda,jak to,że marsz w Święto Dziękczynienia przyciąga białych nacjonalistów i członków grup neonazistowskich,a szczególnie z Ku Klux Klanu!

 3. „chce uczynić Polskę silnym krajem wolnych ludzi.”

  Wolnych ludzi, ktorzy nie beda mogli decydowac o sobie, bo nie dorosli do owej wolnosci. Wolnoscia wolnych ludz bedzie sie zajmowal rzad i to on bedzie decydowal — wolno wolnemu czlowiekowi pracowac w niedziele, czy tez nie? Wolno wolnemu czlowiekowi jesc cukier, czy tez nie? Wolno…

 4. Amerykańska Wyborcza napisała to co zwykle. Może dla odmiany zacytujecie coś z amerykańskiej prasy prawicowej?

 5. The New York Times to tak samo „amerykański” dziennik, jak „polska” jest Gazeta Wyborcza.

 6. Wolność to jest korzystanie z owoców własnej pracy, pozostawiając państwu, na to, od czego ono jest z założenia, a nie z nominacji obcej przemocy i skutku głupoty własnej jego elektoratowej złudzeniowości socjalistycznej.

 7. Ny Times jest żydowski więc trzęsą portkami na dźwięk słów marsz niepodległości w Polsce. Zamiast dotrzeć do korzeni marszu i zastanowić się nad jego przesłaniem..

 8. Myślę, że czas pomyśleć o ustawie wzywajacej usa do oddania ziem i nieruchomości Szoszonom i innym siuksom.

 9. Jaki znowu „amerykański”? Przecież to gazeta żydowska, tyle że wydawana w Ameryce.

 10. „Przeciwnik” NYT np Washington Times czy New York Post, jest tak samo amerykański i tak samo etniczny jak NYT, tylko z pozycji „prawicowych” neokonowych…. Tak to widze, że taka to różnica…..

 11. Powinna zostać podpisana umowa wolnościowców z Bosakiem – takie zobowiązanie programowe Bosaka w duchu wolnego rynku.

 12. Plucie na Polskę chcąca wstać z kolan, staje się powoli discipliną olimpijską.

 13. Amerykański dziennik „The New York Times” nie potrafi nawet opisać rzeczywistości, powtarza jakieś lewackie brednie o skrajnie prawicowych ugrupowaniach. a przecież takie coś w przyrodzie w ogóle nie występuje. Skrajna to jest jedynie lewica.

 14. Ludzie zrozumcie jedno USA
  w 80 % to już zlewicowana
  społeczność do tego większość
  mediów jest Żydów ta zaraza powoli infekuje cały świat i nie ma odwrotu albo to zaakceptujecie albo nie?

Comments are closed.