Biedroń rusza w wyborczą trasę po Polsce. Chce zakładać komitety poparcia

W poniedziałek Biedroń rusza w trasę po Polsce, gdzie będzie zakładał komitety poparcia. Foto: print screen z YouTube/Robert Biedroń
Robert Biedroń/Foto: print screen z YouTube/Robert Biedroń

– W poniedziałek kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń rusza w trasę po Polsce, gdzie przez najbliższe dwa tygodnie będzie zakładał komitety poparcia – powiedziała bliska współpracowniczka lidera Wiosny, posłanka Lewicy Beata Maciejewska.

W niedzielę w Słupsku lider Wiosny Robert Biedroń, który jest wspólnym kandydatem wszystkich ugrupowań, które w parlamencie tworzą klub Lewicy, czyli: SLD, Wiosny i Lewicy Razem zainaugurował swoją aktywność przed wyborami prezydenckimi. ”

– Zapraszam wszystkich tych, którzy marzą o Polsce otwartej, bezpiecznej, dostatniej i demokratycznej do współpracy. Już dziś ruszamy w Polskę, bo jak powiedział niezapomniany i noszony przez nas zawsze w sercach – Jacek Kuroń: „nie palmy komitetów, zakładajmy własne”. W całym kraju powstawać więc będą dzisiaj lokalne komitety naszej siły politycznej, powstawać będą komitety poparcia: „Komitety Biedronia” – zapowiedział.

Jak powiedziała Beata Maciejewska, Biedroń rusza w pierwszą trasę jeszcze przed ogłoszeniem przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek daty wyborów, aby w miastach, miasteczkach i wsiach zakładać komitety poparcia.

– Planujemy objechać wszystkie powiaty w Polsce – zadeklarowała.

Przez pierwsze dwa tygodnie sztabowcy Biedronia zbierają zgłoszenia od chętnych, którzy chcą wspomóc lidera Wiosny w kampanii np. poprzez zbiórkę podpisów pod jego kandydaturą, roznoszenie ulotek czy wspieranie go na wiecach w okolicy miejsca swojego zamieszkania i założyć „Komitet Biedronia”.

W poniedziałek spotkania z politykiem odbędą się na Pomorzu – w Słupsku, gdzie w ubiegłej kadencji samorządu Biedroń był prezydentem, w Lęborku oraz w Sopocie. We wtorek planowane są spotkania na Mazowszu w Wołominie i Piasecznie.

Maciejewska poinformowała, że w pierwsze dwa tygodnie kandydat Lewicy odwiedzi kilkanaście miejscowości. Oprócz Pomorza i Mazowsza będą to też m.in. Zachodniopomorskie i Dolny Śląsk.

– Mamy nadzieję, że to będzie największa sieć wsparcia dla kandydata w tych wyborach – podkreśliła.

Źródło: PAP

Comments are closed.