Powstaje pakt Putin-Netanjahu. Izrael poprze kłamliwą rosyjską narrację o przyczynach wybuchu II wojny światowej?

Banjamin Netanjahu i Władimir Putin. Foto: PAP/EPA
Banjamin Netanjahu i Władimir Putin. Foto: PAP/EPA

Izraelskie media donoszą, że premier Benjamin Netanjahu poprze kłamliwą rosyjską narrację historyczną o przyczynach wybuchu II wojny światowej. Władimir Putin oskarża o to Polskę.

Ma to być cena, jaką Izrael zapłaci za poprawienie stosunków na linii Jerozolima-Moskwa i uwolnienie swojej obywatelki z rosyjskiego obozu pracy. W najbliższy czwartek Putin uda się z wizytą do Izraela.

Głównym celem wizyty Putina będzie wystąpienie w instytucie Yad Vashem, który za pieniądze Rosjan organizuje ceremonię z okazji rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Oprócz tego Putin ma odsłonić w Jerozolimie pomnik ofiar oblężenia Leningradu.

Można przypuszczać, że podczas oficjalnego wystąpienia Putin powtórzy tezy, które forsuje od kilku tygodni.

Prezydent Rosji twierdzi, że to Polska przyczyniła się do wybuchu II wojny światowej, na co miał rzekomo wpłynąć pakt monachijski z 1938r. Przekonuje też, że we wrześniu 1939 r. Armia Czerwona w Brześciu nie walczyła z Polakami i w tym kontekście „niczego Polsce Związek Radziecki w istocie nie odbierał”. Z kolei ambasadora Józefa Lipskiego określił mianem „bydlaka i antysemity”.

Pakt Netanjahu-Putin

O pakcie Putin-Netanjahu informuje w Izraelu Kanał 12. Powołując się na źródła rządowe podaje, że Netanjahu poprze kłamliwe narracje historyczne Putina. W zamian za uwolnienie obywatelki Izraela, 26-letniej Naamy Issachar.

Issachar została aresztowana na lotnisku w Moskwie za posiadanie narkotyków. Miała przy sobie 10 gram konopi indyjskich. Została oskarżona o przemyt i skazana na siedem i pół roku więzienia.

W uwolnienie 26-latki osobiście zaangażował się premier Netanjahu. Jak twierdzi Kanał 12, Putin obiecał mu zwolnienie z aresztu Issachar. Ceną za to ma być jednak poparcie Putina w szkalowaniu Polski.

Korwin-Mikke o kalumniach Władimira Putina: „Prezydent Rosji się ośmieszył. Trzeba się śmiać”

Źródło: Onet || NCzas.com

12 KOMENTARZE

 1. ponieważ usraelski bantustan Polin to tylko sługus pilnujący interesów USA, to wszyscy nim pomiatają. Natomiast Izrael nie boi się szpiegować i działać przeciw interesom USA jeśli im to się opłaci i tak robią wszystkich w bambuko. Tyle lewackim pisuarom przyszło ze szczekania na Rosję.

 2. Netanjahu to chociaż od Putina coś uzyskał a JKM za darmo się z Putinem brata nic w zamian nie dostając.

 3. Ciekawe jak by Polska pomagała Niemcom w czsie II wś to by teraz był spokój na świecie. Nawet ruskich by nie było. A nawet jak byśmy przegrali to USA by w nas wpompowało tyle kasy co Niemcy.

 4. Spotkają się – przestępca żydowski o KGB-owska miernota więc czego od takiego spotkania można oczekiwać? Miernoty i popełniania przestępstwa zakłamywania historii.

  • Ponoć jeden był… ale będzie już ze 2 tys. lat jak umarł. Albo nie umarł tak do końca?

 5. Z tego co gdzieś czytałem to Putin ma żydowskie pochodzenie. Matka była Żydówką, która później przeszła na Chrześcijaństwo.
  Tak czy inaczej przygłupy z PiS-u tym szczekaniem na Rusków i bredniami o zamachach tak nas załatwiły, że do kolejnych rozbiorów już chyba blisko.
  Udało im się zbudować sojusz amerykańsko-rusko-izraelski przeciwko nam.

  • Putek kagebista służył w NRD. Zna biegle język niemiecki i jidysz. Polskiego nie musi znać, gdy zna już te dwa. Jakieś wnioski…?

 6. Cofnąć wszystkie dotacje żydostwu muzeum polin, cmentarze itp. Bantustan nie klęczący tylko leżący ryjem w płocie.

Comments are closed.