Prezydent Andrzej Duda o Putinie w izraelskiej telewizji: „Kłamie ze wstydu” [VIDEO]

Wywiad prezydenta Dudy dla izraelskiej telewizji Kan. Zdjęcie: YT/Kan TV
Wywiad prezydenta Dudy dla izraelskiej telewizji Kan. Zdjęcie: YT/Kan TV

Andrzej Duda udzielił wywiadu dla izraelskiej telewizji Kan. Mówił w nim o kłamstwach Putina na temat II Wojny Światowej, dlaczego nie przyjedzie do Jerozolimy na obchody 75-ej rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz i o kalumniach izraelskiego ministra spraw zagranicznych.

Prezydent Duda udzielił wywiadu publicznej telewizji izraelskiej Khan. Rozmowa z wysłannikiem stacji Amichai Stein odbyła się w Warszawie. Dziś izraelska telewizja udostępniła niewielkie fragmenty wywiadu. Całość ma być wyemitowano jutro.

Stein zapytał Andrzeja Dudę, czy Putin jest rzeczywiście kłamcą. Prezydent bez wahania potwierdził, że tak.

– Jeżeli chodzi o rozpoczęcie II Wojny Światowej, to tak. To niestety, przykro mi powiedzieć, prezydent Putin świadomie z całą pewnością rozpowszechnia kłamstwa historyczne – powiedział Andrzej Duda. – I oczywiście ma w tym cel, ponieważ chce w ten sposób, próbuje w ten sposób, wymazać odpowiedzialność stalinowskiej Rosji za rozpoczęcie II Wojny Światowej wspólnie z hitlerowskimi Niemcami. Wyobrażam sobie, że się dzisiaj tego wstydzi.

Prezydent Duda był pytany także o to, czy spodziewa się przeprosin ze strony Israela Katza, ministra spraw zagranicznych, który mówił, iz Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki.

Prezydent odpowiedział, że tego oczekują Żydzi, którzy przeżyli Holokaust.
Ja nie mam wątpliwości, że były to słowa w najwyższym stopniu krzywdzące dla nas Polaków i dla naszego kraju – powiedział prezydent.

Całość wywiadu ma być wyemitowana jutro.

6 KOMENTARZE

 1. Duda.
  1. NIE ZRALIZOWAL ANI JEDNEJ OBIETNICY WYBORCZEJ
  2. OBRAZIL MATKI POLAKOW TWIERDZAC ZE JEST W NAS ZYD
  3. JEST CZESCIA BUSINESS HOLOKAU INDUSTY I UPOKARZA POLSKE NA ARENIE MIEDZYNARODWEJ

  • Ale ty głupi jesteś. A co ma nasr….. na Jankesów i co dalej??? Pójdziemy na Moskwę, czy na Berlin, a może ogłosimy się Szwajcarią??? Było uważać na lekcjach historii

 2. Kukielka bedzie grac w spektaklu „obronce Polski” az do maja 2020. Ale koszerna wodeczka z okazji utworzenia polinu juz sie chlodzi. I beda tance i radosci na trupie Polski jesli tylko wygra wybory.

 3. Putek kagebista służył w NRD. Zna biegle język niemiecki i jidysz. Polskiego nie musi znać, gdy zna już te dwa. Jakieś wnioski…?

Comments are closed.