Prezydent Andrzej Duda o Putinie w izraelskiej telewizji: „Kłamie ze wstydu” [VIDEO]

Wywiad prezydenta Dudy dla izraelskiej telewizji Kan. Zdjęcie: YT/Kan TV
Wywiad prezydenta Dudy dla izraelskiej telewizji Kan. Zdjęcie: YT/Kan TV

Andrzej Duda udzielił wywiadu dla izraelskiej telewizji Kan. Mówił w nim o kłamstwach Putina na temat II Wojny Światowej, dlaczego nie przyjedzie do Jerozolimy na obchody 75-ej rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz i o kalumniach izraelskiego ministra spraw zagranicznych.

Prezydent Duda udzielił wywiadu publicznej telewizji izraelskiej Khan. Rozmowa z wysłannikiem stacji Amichai Stein odbyła się w Warszawie. Dziś izraelska telewizja udostępniła niewielkie fragmenty wywiadu. Całość ma być wyemitowano jutro.

Stein zapytał Andrzeja Dudę, czy Putin jest rzeczywiście kłamcą. Prezydent bez wahania potwierdził, że tak.

– Jeżeli chodzi o rozpoczęcie II Wojny Światowej, to tak. To niestety, przykro mi powiedzieć, prezydent Putin świadomie z całą pewnością rozpowszechnia kłamstwa historyczne – powiedział Andrzej Duda. – I oczywiście ma w tym cel, ponieważ chce w ten sposób, próbuje w ten sposób, wymazać odpowiedzialność stalinowskiej Rosji za rozpoczęcie II Wojny Światowej wspólnie z hitlerowskimi Niemcami. Wyobrażam sobie, że się dzisiaj tego wstydzi.

Prezydent Duda był pytany także o to, czy spodziewa się przeprosin ze strony Israela Katza, ministra spraw zagranicznych, który mówił, iz Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki.

Prezydent odpowiedział, że tego oczekują Żydzi, którzy przeżyli Holokaust.
Ja nie mam wątpliwości, że były to słowa w najwyższym stopniu krzywdzące dla nas Polaków i dla naszego kraju – powiedział prezydent.

Całość wywiadu ma być wyemitowana jutro.

Comments are closed.