Protest przeciwko legalizacji in vitro dla kobiet LGBT. 41 tysięcy osób na ulicach Paryża

Protest przeciwko legalizacji in vitro dla kobiet LGBT. 41 tys. osób na ulicach Paryża. Foto: print screen z YouTube/AP Archive
Protest przeciwko legalizacji in vitro dla kobiet LGBT. 41 tys. osób na ulicach Paryża. Foto: print screen z YouTube/AP Archive

W Paryżu odbył się protest przeciwko legalizacji in vitro dla kobiet LGBT. Na ulice francuskiej stolicy wyszło 41 tys. osób.

Protest przeciwko legalizacji in vitro dla kobiet LGBT miał związek z przyjętą przez Zgromadzenie Narodowe ustawą, która teraz trafi pod obrady Senatu.

– Licznie przybyliśmy z całej Francji bijąc na alarm: dzieci, ojcowie i matki są w niebezpieczeństwie – mówiła Ludovine de la Rochere, lider Manif pour Tous.

Aktywistka dodała, że politycy powinni oprzeć się postępowcom, a także powinni mieć odwagę, aby przygotować nową ustawę.

Na ulicach Paryża pojawiło się wiele zielono-czerwonych flag, które są symbolem organizacji prorodzinnych. Policja podaje, że demonstracje zgromadziły także 41 tysięcy osób. Tłum przeszedł m.in. przez Most Alma, Plac Opery, a mijając Sekwanę dotarł także w pobliże Luwru.

Zgromadzeni nie wykluczyli również kolejnych akcji mających na celu okazanie sprzeciwu wobec zmian legislacyjnych proponowanych przez władzę. Nowe przepisy przede wszystkim wprowadzają legalizację in vitro dla kobiet, które żyją w związkach jednopłciowych. Procedura ta ma być finansowana ze środków publicznych.

Wszystko wskazuje jednak na to, że kontrowersyjne przepisy wejdą w życie. W związku z tym na francuskich ulicach za jakiś czas na pewno będzie jeszcze więcej protestów.

Źródło: afp.com, 20minutes.fr