Kolejna eskapada migrantów przez kanał La Manche. Ratownicy wciąż poszukują 8 osób

La Manche z satelity Fot. Wikipedia

Grupa kolejnych migrantów dokonała próby przepłynięcia Kanału La Manche. Tym razem wyruszyli łodzią z Belgii. Belgijska policja i służby ratownicze 21 stycznia wciąż były postawione w stan pogotowia i prowadziły poszukiwania 8 zaginionych.

Migranci podjęli próbę sforsowania morza pod miejscowością De Panne, przy granicy z Francją. Sześciu z nich, Afgańczyka i pięciu Irańczyków zatrzymano. Według ich zeznań w morzu pozostało jeszcze 8 osób. Wśród nich mogło być dwoje dzieci.

Policja i straż przybrzeżna kontynuowały poszukiwania od wczesnych godzin rannych. Alarm ogłoszono po odnalezieniu migranta w stanie hipotermii. Przyznał on, że wyruszył razem z 13 innymi migrantami na łodzi z De Panne we Flandrii Zachodniej.

Władze belgijskie poinformowały również francuską policję. Oprócz osoby znalezionej w hipotermii, zatrzymano wkrótce pięciu innych domorosłych „marynarzy”. Próbowali wrócić autobusem z Belgii do Francji. Niestety, los kilku osób jest nieznany.

Próby przepłynięcia kanału miały też miejsce we Francji. W rejonie Le Touquet / Cap Blanc-Nez, udało się uratować około czterdziestu migrantów, którzy wybrali się na wody kanału La Manche.

Źródło: AFP/ Ouest France

1 KOMENTARZ

  1. Brytyjczycy dobrze wiedzieli co robią głosując za Brexitem … Francuzi i Belgowie jeszcze pomagają tym nachodźcom zamiast ich deportować.

Comments are closed.