Krowy jako ofiary Auschwitz?! Tego jeszcze nie było! [FOTO]

Krowy jako ofiary Auschwitz?! Tego jeszcze nie było! Foto: Pixabay
Krowy Foto: Pixabay

W internecie pojawiła się grafika przedstawiająca krowy jako ofiary Auschwitz. To inicjatywa Fundacji Viva!, która prowadzi na Facebooku profil „Białe kłamstwa”.

Krowy jako ofiary Auschwitz przedstawiono po raz pierwszy. Fundacja, która zniechęca ludzi do picia mleka, tłumaczy, że kampania, którą prowadzi „powstała w celu sprostowania mocno sfałszowanego obrazu krów mlecznych, jaki kreują producenci i który wpaja się nam od najmłodszych lat”.

– To człowiek wymyślił, że będzie zabierać na własny użytek mleko, które jest przeznaczone dla cieląt. I robi to na skalę przemysłową, traktując żywe istoty jak przedmioty, jak maszynki do produkcji mleka. Wiąże się z tym cierpienie, zarówno fizyczne jak i psychiczne, a na końcu zawsze jest rzeź – po latach pracy krowy nie mają zapewnionej spokojnej starości – przekonuje Fundacja.

Dwa dni temu na profilu pojawiła się grafika przedstawiająca krowy jako ofiary Auschwitz. Podpisano ją w następujący sposób: „Współczesne niewolnictwo. Zmienili się tylko niewolnicy”.

Wpis spotkał się z mocną reakcją ze strony internautów. Organizacja odpowiadając na zarzuty, napisała, że „jedynie na celu zaprezentowanie pracy uznanej na całym świecie australijskiej artystki, Jo Frederiks”.

– Bardzo często posługuje się symboliką nazistowskich Niemiec, aby przedstawić współczesne hodowle zwierząt. Frederiks podkreśla, że podobnie jak zwierzęta, Żydzi zostali kiedyś wymordowani, ponieważ uważano ich za istoty mniejsze – dodano w oświadczeniu.

 

3 KOMENTARZE

  1. Religie animistyczne w natarciu, wygląda, że jako ludzkość się cofamy w rozwoju. Z drugiej strony pseudoartystka musi być wybitnie ograniczona robiąc porównanie hodowli zwierząt z holokaustem, bo Żydzi jej tego nie darują.

Comments are closed.