O czym rozmawiał marszałek Grodzki z ambasadorem Rosji? Ujawniono notatkę

Trochę go poniosło. Oto do kogo porównuje się Tomasz Grodzki. Foto: print screen z YouTube/Janusz Jaskółka
Trochę go poniosło. Oto do kogo porównuje się Tomasz Grodzki. Foto: print screen z YouTube/Janusz Jaskółka

TVP opublikowała notatkę ze spotkania marszałka Senatu z ambasadorem Rosji. O czym rozmawiał Tomasz Grodzki i Siergiej Andriejew?

19 grudnia 2019 roku marszałek Senatu Tomasz Grodzki spotkał się z ambasadorem Rosji Siergiejem Andriejewem. Ambasador poprosił o spotkanie, a marszałek Senatu po poinformowaniu osobiście szefa MSZ spotkał się z nim.

Teraz TVP opublikowała notatkę z tego spotkania. Jak się okazało Andriejew prosił o poparcie Polski dla zniesienia sankcji i o to, by Polska nie opowiadała się za wykluczeniem Rosji z obrad Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Natomiast Grodzki miał odpowiedzieć, że oczekiwania Polski wobec Rosji się nie zmieniły. Chodzi m.in. o zwrot wraku Tu-154.

– Pan Marszałek stanowczo zaznaczył, że oczekiwania Polski wobec Rosji nie zmieniły się: nadal oczekujemy pilnego zwrotu wraku Tu-154, pełnej realizacji postanowień mińskich i Formatu Normandzkiego, otwarcia rynku rosyjskiego dla polskich towarów eksportowych oraz odnalezienia i udostępnienia dokumentów z rosyjskich archiwów dotyczących obławy augustowskiej i miejsca pochówku jej ofiar – brzmi treść notatki.

Grodzki, po uzgodnieniu stanowiska z MSZ, zgodził się na odnowienie relacji między Senatami Polski i Rosji na szczeblu wicemarszałków. Ponadto podkreślił, że strefy takie jak kultura czy festiwale filmowe nie powinny podlegać ograniczeniom kontaktów.

Ponadto Grodzki zawnioskował o zniesienie sankcji z wicemarszałka Senatu Bogdana Borusewicza.

Źródło: TVP Info

1 KOMENTARZ

Comments are closed.