Ronaldo kupił sobie najdroższy w historii apartament w Portugalii

Widok z nowego apartamentu Ronaldo Fot. Twitter Expresso

Portugalski piłkarz Cristiano Ronaldo zapłacił za kupił penthouse w Lizbonie 7,2 miliona euro. To najwyższa cena jaką zapłacono w historii w Portugalii za mieszkanie. Droższe były tylko wille i pałace.

Nowy apartament Ronaldo ma 287 m2 powierzchni. Mieści się na najwyższym, 13. piętrze wieżowca w centrum miasta, jest wyposażony w basen, spa oraz zapierający dech w piersiach widok na stolicę Portugalii.

O zakupie za 7,2 miliona euro mieszkania poinformował lokalny dziennik Expresso. Media zamieściły też widoki Lizbony z okien apartamentu.

Apartament mieści w budynku Castilho 203 i składają się na niego w sumie trzy połączone mieszkania. Na dachu umieszczono odkryty basen. Przerobienie na mieszkania biurowca to pomysł i dzieło francusko-żydowsko-szwajcarskiego miliardera, dewelopera i magnata medialnego Claude’a Berdy.

Tożsamość nabywcy przez długi czas była tajemnicą. Przez kilka tygodni prasa portugalska pisała tylko o pewnym „obywatelu UE”. W sumie transakcja oznacza, że za metr kwadratowy Ronaldo zapłacił w stolicy Portugalii 25 000 euro. To nowy rekord na rynku nieruchomości w tym kraju.

Źródło: Courier International/ Expresso

2 KOMENTARZE

  1. Należy Mu się jak mało komu.Kilka lat temu oglądałem Jego trening w RM.
    Wszyscy zeszli po treningu do szatni a On z trenerem i dwoma bramkarzami jeszcze 2,5h trenował.
    Nazajutrz znowu to samo.Można się z Niego śmiać, drwić ale mimo Jego wad,dla mnie jest perfekcjonistą.
    Uwielbiam Go oglądać

Comments are closed.