11 znanych aktorów, którzy PRAWIE ZGINĘLI na planie. Niektóre przypadki są naprawdę PRZERAŻAJĄCE [FOTO]

Tom Cruise jako Maverick w filmie Top Gun fot. Twitter @TopGunMovie

Nawet w najbardziej kasowych produkcjach zdarzają się wypadki na planie. Życie aktorów nie zawsze jest usłane różami. Poniżej 11 aktorów, którzy prawie zginęli na planie.

Wypadki na planie czasami kończą się tragicznie. Wystarczy tutaj wspomnieć takie przykłady jak śmierć Brandona Lee (The Crow, 1993), czy kaskader John Bernecker (The Walking Dead, 2017). Czasami giną też pracownicy służb ratunkowych nadzorujący scenografię (strażak Michael Davison zginął w 2018 roku, gdy wybuchł pożar na planie filmu Edwarda Nortona).

Wielu aktorów cudem uniknęło tragedii na planach filmowych. O to 11 aktorów, którzy prawie zginęli na planie. Niektóre przypadki są naprawdę przerażające.

1. Charlize Theron (44 l.) – aktorka nieomal zginęła, gdy próbowała wykonać akrobację w filmie „Aeon Flux (2005) i upadła na szyję. Groźny wypadek spowodował zamknięcie produkcji na 8 tygodni, a Theron mogła zostać sparaliżowana do końca życia.

2. Ed Harris (39 l.) – przez dekady krążyły pogłoski, że Ed Harris uderzył Jamesa Camerona w twarz podczas kręcenia dramatu z 1989 roku pt. „Otchłań”. Cameron nie powiedział ponoć Harrisowi, że kończy mu się tle w zbiorniku i w jednej ze scen widać jak aktor z trudem łapie hausty powietrza.

Narkotyki na planie to zły pomysł

3. Martin Sheen (79 l.) – podczas kręcenia hitu „Czas Apokalipsy” (1979 r.), aktor pił dużo i zażywał narkotyki. Jego organizm był przeciążony do tego stopnia, że w pewnym momencie, w trakcie kręcenia zdjęć w dżungli, dostał ataku serca. Ze względu na to gdzie się znajdował, musiał czołgać się przez ok. pół mili zanim natrafił na kogoś kto mógł mu pomóc.

4. Jackie Chan (65 l.) – ten aktor miał wiele takich sytuacji, ponieważ sam wykonuje akrobacje w swoich filmach. Najbliżej tragedii było jednak na planie filmu „Armor of God” (1986), kiedy spadł z wysokiego drzewa uderzając głową w kamień. Po tym zdarzeniu aktorowi pozostała dziura w czaszce, którą lekarze załatali plastikową blaszką.

5. Michael J Fox (58 l.) – aktor otarł się o śmierć na planie filmu „Powrót do przyszłości” (1990). W scenie w której Marty McFly jest wieszany źle zadziałała scenografia i aktor naprawdę się dusi. Gdyby załoga filmowa nie zrozumiała tego w porę to Fox dziś już by nie żył.

Prawie spadł na niego głaz

6. Aaron Paul (40 l.) – gwiazda serialu „Breaking Bad” mogła zginąć w 2008 roku, podczas kręcenia pierwszego sezonu. Podczas kręcenia scen w plenerze, na miejsce w którym stał jeszcze przed chwilą aktor… spadł wielki głaz.

7. Halle Berry (53 l.) – aktorka kręciła scenę walki na planie thrillera „The Call” z 2013 roku, gdy uderzyła głową o betonową podłogę i straciła przytomność.

View this post on Instagram

Happy #FitnessFriday everyone! I can’t believe it’s been another year of setting goals and smashing them with this incredible community. This Friday, as #2020 approaches, is the perfect time to re-group and set our fitness #intention for the new year. Setting an intention is the perfect way to re-ignite our fitness practice, opening our hearts to a new year and allowing the universe to work her magic. I have found that quiet meditation each day, even if for only 30 minutes, really helps me stay aligned with my fitness goals. Next year, my intention is to earn another belt in Jiu Jitsu! Let me know your intention for 2020 in the comments! I’ll be sharing some of my other intentions and favorite quotes via stories to stir up some inspiration! LET’S GO…WE GOT THIS! ❤️

A post shared by Halle Berry (@halleberry) on

8. Tom Hanks (63 l.) – aktor skaleczył się w nogę na planie i doznał potencjalnie śmiertelnej infekcji gronkowcem. Gdyby nie to, że lekarze dość szybko zareagowali, to prawdopodobnie dziś już by nie żył.

9. Tom Cruise (57 l.) – aktor mógł zginąć w scenie pościgu na planie filmu „Edge of Tomorrow” (2014). Prawie przejechała go aktorka Emily Blunt.

W ciężarówce wysiadły hamulce

10. Jason Statham (52 l.) – to kolejny aktor, który sam wykonuje większość popisów kaskaderskich. Na planie „Niezniszczalnych” (2014 r.) prowadził rozpędzoną ciężarówkę w której nagle wysiadły hamulce. Aktor nie wiele myśląc otworzył drzwi i wyskoczył z pędzącego samochodu. Scena wyglądała jak żywcem wyjęta z filmów, których Statham zazwyczaj gra.

11. Jennifer Lawrence (29 l.) – zdobywczyni Oscara, musiała przejść tunelem na planie adaptacji powieści „Igrzyska Śmierci”. Gdy aktorka była już wewnątrz to popsuła się maszyna produkująca mgłę i aktorka prawie udusiła się trującymi oparami.

Jak widać praca aktor bywa bardzo niebezpieczna!

2 KOMENTARZE

  1. Jason Statham nie zdążył wyskoczyć i wpadł do wody w ciężarówce . Szczęśliwie uwolnił się z kabiny i wypłynął na powierzchnie.

  2. Ed Harris coraz młodszy – w ubiegłym roku miał 69 lat, a dziś ma już tylko 39.

Comments are closed.