Francuzi kpią z „dialogu społecznego”. Prezydent Macron i premier Philippe jako sadomasochiści

Reklama z południa Francji Fot. FB

W miejscowości Ollioules (Var) Michel-Ange Flori umieszcza co tydzień na dużym panelu reklamowym nowe afisze krytykujące rząd. Teraz „uderzył” ponownie. Na tablicy zawisła plakat z prezydentem i premierem w roli sadomasochistów.

Bilbord o wymiarach 4×3 m. wisi od środy 15 stycznia. Jest to projekt JERC i przedstawia Macrona i Philippe’a w mundurkach. Dołączono do niego hasło: „„Powrót dialogu społecznego”. Plakat jest już komentowany w mediach.

Michelangelo Flori to zagorzały obrońca „żółtych kamizelek”. Ma planach kolejne takie akcje „reklamowe” karykaturujące działania rządu. Wcześniej, m.in. po pożarze Notre-Dame de Paris wystawił bilbord z płomieniami i pytaniem: „Czy prezydent Macron przynosi Francji pecha?

Jego akcje nie przechodzą bez echa. „Reklamodawca” został 9 stycznia wezwany na przesłuchanie na komisariacie policji w Tulonie. 9 stycznia. Przesłuchanie dotyczyło plakatu z 20 grudnia i latającym nad urną wyborczą Macrona, który przypominał nietoperza lub wampira. Humor to podobno broń bezsilnych…

Poniżej kilka produkcji tego typu:

En ce moment dans toutes les bonnes salles.Travail du dessinateur JERC

Posted by Michel-ange Flori on Wednesday, 15 January 2020

 

Sur tous vos écrans en ce moment.Avec le dessinateur JERC

Posted by Michel-ange Flori on Wednesday, 22 January 2020

 

Enfin la reconnaissance internationale qui vient

Posted by Michel-ange Flori on Friday, 10 January 2020

Źródło: Valeurs Actuelles