Legendarny członek Monthy Pythona nie żyje! Terry Jones miał 77 lat [VIDEO]

Terry Jones zmarłą w wieku 77 lat. Foto: PAP
Terry Jones zmarłą w wieku 77 lat. Foto: PAP

Wielka Brytania w żałobie. Terry Jones, jeden z członków legendarnej brytyjskiej grupy komediowej Monty Pythona, nie żyje. Komik i reżyser zmarł w wieku 77 lat – poinformował jego agent.

W wydanym oświadczeniu rodzina Jonesa napisała, że zmarł on „po długiej, niezwykle dzielnej, ale zawsze prowadzonej w dobrym humorze walce z rzadką formą demencji, FTD”.

Pochodzący z Walii Jones, wraz z Erikiem Idle’em, Johnem Cleese’em, Michaelem Palinem, Grahamem Chapmanem i Terrym Gilliamem, założył w 1969 r. Latający Cyrk Monty Pythona, którego surrealistyczny humor zrewolucjonizował brytyjską komedię.

Terry Jones był aktorem, reżyserem, a także pisarzem. Ukończył filologię angielską w Oksfordzie. Od dziecka marzył o byciu aktorem. Czynnie tworzył studenckie grupy teatralne. Tam zresztą poznał resztę kolegów z późniejszej grupy Monty Python. Pracę w telewizji rozpoczął od programu „The Frost Report”.

Do dziś humor legendarnej grupy podaje się jako wzór angielskiego dowcipu, a niektóre skecze zyskały status klasyki gatunku. Odpowiadają za produkcję takich filmów jak: „Monty Python i Święty Graal” czy „Żywot Briana”.

Poza grupą stworzył wraz z Michaelem Palinem serial komediowy „Ripping Yarns” („Klawe opowieści”). Dodatkowo wyreżyserował kilka filmów. Był też prezenterem cykli historycznych dokumentów „Wyprawy krzyżowe”czy „Mieszkańcy Średniowiecza”.

Poniżej fragment filmu „Sens Życia” wg Monty Pythona.

Źródło: filmweb.pl/ PAP

Comments are closed.