Polski biskup ma dość papieża Franciszka! Uważa go za heretyka: „Prowadzi świat na manowce”

Papież Franciszek uznany przez polskiego Biskupa za heretyka. Foto: pinterest
Papież Franciszek uznany przez polskiego Biskupa za heretyka. Foto: pinterest

Biskup Jan Paweł Lenga ma już dość zachowań głowy kościoła. Co więcej uważa on papieża Franciszka za heretyka! „Prowadzi świat na manowce” – twierdzi. Rzecznik episkopatu zabrał głos.

Od czasu do czasu emerytowany biskup Karagandy zabiera mocne zdanie ws. obecnego papieża i zazwyczaj nie ma on o nim dobrego zdania. Od lat kontrowersyjny biskup twierdzi, że papież Franciszek „sam się nie utwierdza w wierze i innym tej wiary nie daje, prowadzi świat na manowce”.

W mocnych słowach twierdzi, że papież z Argentyny:

„Głosi nieprawdę, głosi grzech, a nie głosi tradycji, która trwała tyle lat, 2 tysiące lat, wyrzuca ją, traktuje ją, jakby jej nie było. On głosi prawdę tego świata i to jest właśnie prawda diabła!”.

Co więcej Abp Jan Paweł Lenga wprost nazywa działania Franciszka jako heretyckie. Mówi, że w czasie mszy w modlitwie eucharystycznej nie wymienia imienia „Franciszek”.

Na te mocne słowa na temat głowy kościoła zareagował rzecznik episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik. Stwierdził on, że ten biskup nigdy nie był i nie jest członkiem Konferencji Episkopatu Polski.

„Wypowiedzi abp. Lengi nie można więc w żaden sposób utożsamiać z Konferencją Episkopatu Polski. Nie można ich też traktować jako stanowiska polskich biskupów” – napisał w oficjalnym oświadczeniu.

„Należy wyrazić ubolewanie, że abp. Lenga występuje w środkach społecznego przekazu i wprowadza wiernych w błąd” – dodał.

Abp. Jan Paweł Lenga należy do zgromadzenia księży Marianów. W latach 1991-1999 był administratorem apostolskim w Kazachstanie. Następnie w latach 1999-2011 był biskupem diecezjalnym Karagandy. Od 2011 jest na emeryturze.

Źródło: onet.pl

5 KOMENTARZE

  1. Jeśli prowadzi w błąd, to dobrze by było jako rzecznik powiedzieć gdzie ten błąd tkwi i w którym miejscu

  2. Abp. Jan Paweł Lenga, powiedział prawdę o Jezuicie Jorge Maria Bergoglio, zwany przez niektórych papieżem Franciszkiem,
    Ex æquo et bono.

  3. Masoneria wymierzyła policzek św. Janowi Pawłowi II wysyłając Go przedwcześnie na emeryturę. My Katolicy mamy obowiązek modlić się za cały Kościół a nie krytykować.

    • Kościół to nie tylko jego hierarchowie, którzy szczerze powiedziawszy np. wprowadzając dzień judaizmu czy islamu wprowadzają i głoszą herezję.

  4. Abp Jan Paweł Lenga nigdy nie sugerował, że kiedykolwiek był, czy też jest obecnie członkiem Konferencji Episkopatu Polski. Wręcz przeciwnie często podkreśla, że jest na emeryturze i mówi wyłącznie w swym własnym imieniu. Był zaś administratorem apostolskim Kazachstanu. Nadana mu była godność arcybiskupa ad personam, przywiązana do jego osoby, a nie wiążąca go do funkcji w diecezji. Należy wyrazić ubolewanie, że rzecznik episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik chce arcybiskupa zakneblować i w środkach społecznego przekazu wprowadza wiernych w błąd

Comments are closed.