Szok w Maroku po zgwałceniu 17-latki przez 20 mężczyzn

Casablanca Fot. Wikipedia

Maroko jest w szoku po masowym gwałcie na nastoletniej dziewczynie przez 20 mężczyzn. Dziewczynę porwano i wykorzystywano seksualnie przez dwadzieścia trzy dni w Casablance.

17-letnia Oumaima jest teraz hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim Ibn Rochd w Casablance. Została porwana, a później była wielokrotnie gwałcona i torturowana. Dźgano ją nawet nożem. W sprawie przewija się 20 mężczyzn wykorzystujących seksualnie ofiarę.

Nie jest to pierwszy taki przypadek w Maroku. Latem 2018 roku porwano nieletnia Khadiję O. Ją także torturowano i gwałcono przez wiele dni. Dodatkowo jej ciało wytatuowano wulgarnymi napisami. Dziewczynę więziono w regionie Béni Mellal.

Khadija spędzała tydzień Ramadanu u ciotki. Kilku nieznanych mężczyzn zabrało ją siłą bezpośrednio z domu ciotki. Przebywała w niewoli dwa miesiące. Sprawców porwania nie wykryto.

Porwanie w Casablance zorganizował gang gwałcicieli, którzy mieli wobec młodej kobiety znacznie dłuższe plany wykorzystywania. Dziewczynie udało się uciec, dzięki pomocy i skrusze jednego z gwałcicieli, którego ruszyło sumienie. 17-latka cierpi na ostry kryzys psychiczny i jest odizolowana nawet od rodziny. W jej sprawie zatrzymano 3 osoby, ale dwie po przesłuchaniu wyszły na wolność.

Źródło: France Info Afrique

Comments are closed.