Tęczowi się ucieszą. W Utah nie będzie „leczenia” homoseksualizmu u dzieci

Tęczowi się ucieszą. W Utah nie będzie
Tęczowi się ucieszą. W Utah nie będzie "leczenia" homoseksualizmu u dzieci. Foto: Pixabay

W amerykańskim stanie Utah nie będzie „leczenia” homoseksualizmu u dzieci. To 19. stan USA, w którym zakazana będzie tzw. terapia konwersyjna.

W jednym z najbardziej konserwatywnym stanie USA, Utah, nie będzie „leczenia” homoseksualizmu u dzieci. Aż 55% jego populacji stanowią mormoni.

– To daje dużo nadziei ludziom – mówi Shannon Minter z Krajowego Centrum na rzecz Praw Lesbijek.

Spekuluje się, że jeszcze w tym roku podobny zakaz może zostać wprowadzony w Teksasie oraz Kentucky.

Pomysłodawcą zmian w prawie w Utah był republikański członek Izby Reprezentantów Utah, Craig Hall. Jego zdaniem, nowe regulacje „naprawdę będą ratować życie”, gdyż „zakażą groźnych praktyk”.

Terapię konwersyjną stosuje w celu zmiany orientacji seksualnej albo tożsamości płciowej. Zwolennicy wprowadzenia zakazu powołują się na fakt, że wiele osób, które się jej poddały, skarżyło się później na depresję. U niektórych wystąpiły nawet myśli samobójcze.

Przeciwnicy zakazu argumentują z kolei swoje stanowisko w taki sposób, że osoby potrzebujące wsparcia zostaną go pozbawione.

W ustawie przewidziano jednak pewien wyjątek. Mianowicie, zakaz nie będzie dotyczył terapeutów związanych z Kościołem Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, a także duchownych tej wspólnoty. Będą oni nadal mogli udzielać porad duchowych dotyczących homoseksualizmu dzieci.

Źródło: rp.pl

Comments are closed.