Włosi zmieniają prawo. Krytyka państwa Izrael będzie przestępstwem

Żydzi. Fot. ilustracyjne. Foto: Pixabay
Żydzi. Fot. ilustracyjne. Foto: Pixabay

Krytyka państwa Izrael będzie przestępstwem we Włoszech. Tamtejszy rząd zdecydował o przyjęciu definicja antysemityzmu opracowanej przez Międzynarodowego Sojuszu na rzecz Pamięci o Holokauście (IHRA).

Krytyka państwa Izrael będzie przestępstwem we Włoszech. To jednak nie wszystko. Nie będzie można nawet mówić, że to Żydzi ponoszą odpowiedzialność za śmierć Chrystusa.

Tym samym Włochy dołączyły do innych państw, które przyjęły roboczą definicję antysemityzmu. Opracował ją Międzynarodowy Sojusz na rzecz Pamięci o Holokauście.

Pierwszym krajem, który zdecydował się na taki krok, była Wielka Brytania. W 2019 r. na taki krok zdecydowały się również m.in. Niemcy, Francja oraz Ukraina.

Na stronie IHRA można przeczytać, że „Antysemityzm to określone postrzeganie Żydów, które może się wyrażać jako nienawiść do nich. Antysemityzm przejawia się zarówno w słowach, jak i czynach skierowanych przeciwko Żydom lub osobom, które nie są Żydami, oraz ich własności, a także przeciw instytucjom i obiektom religijnym społeczności żydowskiej”.

Według organizacji, przejawami antysemityzmu są: „oskarżanie Żydów jako narodu o odpowiedzialność za rzeczywiste lub wyimaginowane czyny popełnione przez jedną osobę lub grupę Żydów, a nawet za czyny popełnione przez osoby niebędące Żydami; negowanie faktu, zakresu, mechanizmów (np. komór gazowych) lub intencjonalności ludobójstwa narodu żydowskiego dokonanego przez narodowosocjalistyczne Niemcy oraz ich zwolenników i sojuszników podczas II wojny światowej (Holokaust); oskarżanie Żydów jako narodu lub Izraela jako państwa o wymyślenie lub wyolbrzymianie Holokaustu; oskarżanie obywateli żydowskich o bycie bardziej lojalnym wobec państwa Izrael lub wobec rzekomych międzynarodowych interesów żydowskich niż wobec swojego kraju; odebranie Żydom prawa do samostanowienia, np. przez wyrażanie poglądu, że istnienie państwa Izrael jest przedsięwzięciem rasistowskim; stosowanie podwójnej miary przez wymaganie od Izraela zachowania, którego nie oczekuje się lub nie wymaga od jakiegokolwiek innego państwa demokratycznego; wykorzystywanie symboli i obrazów kojarzonych z klasycznym antysemityzmem (np. spowodowanie śmierci Jezusa, używanie krwi chrześcijańskich dzieci do rytuału religijnego) w charakterystyce Izraela lub Izraelczyków; porównywanie współczesnej polityki Izraela z polityką nazistów; obarczanie Żydów jako ogółu odpowiedzialnością za czyny państwa Izrael”.

Krok, na który zdecydował się Włoski rząd, pochwalili już amerykańscy Żydzi.

Źródło: jpost.com, holocaustremebrance.com

10 KOMENTARZE

 1. No fajnie,a gdzie równoczesna uchwała parlamentu,o wprowadzeniu przepisów przygotowanych przez Międzynarodowy Sojusz na rzecz Pamięci o Palestyńczykach???

 2. Teraz to dopiero będzie antysemityzm! I będzie miał realne podstawy,bo osób zgnojonych za przypadkowe wypowiedzi(i koment.w necie!),będzie na pęczki!

 3. ▌▌BTW: Czy Włosi mają jeszcze konstytucję? U nas przynajmniej takie przepisy byłyby SKANDALICZNIE niekonstytucyjne — społeczeństwo, jako konstytucyjny suweren, miałoby prawo przepędzić taką władzę gdziekolwiek.

  .

 4. ▌▌Z logicznego punktu widzenia to jest bełkot — kompletnie debilna pałka, w ręku realnej władzy, która można walić każdego po „wyinterpretowaniu sobie” czego tylko się chce.

  .

  „Przejawami antysemityzmu jest… porównywanie współczesnej polityki Izraela z polityką nazistów.”

  Ostatnie hasło nazistowskich socjalistów A. Hitlera w roku 1933 przed dojściem do władzy w wolnych wyborach w Niemczech:

  — „Walcz z nami o pokój i równe prawa!”

  A zatem jeśli Izrael nie walczy o wojnę i segregację rasową, to jego polityka też jest antysemicka a rebours (o czym zresztą coraz częściej mówią sami Izraelczycy).

  .

  ▌▌Inny błąd logiczny to nagminne stosowanie wspomnianej podwójnej miary — po skasowaniu każdego wymogu, który jest stosowany przez Żydów i władze państwa Izrael wobec innych — nie ostałby się praktycznie ani jeden punkt definicji.

  .

  • ▌▌Tak właśnie wygląda wprowadzanie TOTALITARNEJ CENZURY metodą salami — po plasterku: zaczyna się od spraw pobocznych, odległych, mało ważnych, w których ludzie nie zechcą protestować. Ale po oddaniu Grupie Trzymającej Władzę jednego palca idą kolejne — a to oddane w wakacje, a to z Nowym Rokiem, a to przy okazji jakiegoś wydarzenia — i okazuje się, że ręce już w kajdankach! Na protesty już za późno! Grupa Trzymająca Władzę skrycie się cieszy…

   .

   ▌▌„Za rozpowszechnianie 1 (słownie: jednej) ulotki skazany został przez Sąd Pomorskiego Okręgu Wojskowego na 1 rok więzienia student toruńskiego Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika M. Dębiński.” — „TIS” nr 15, 1982.

   .

   • ▌▌BTW: Czy Włosi mają jeszcze konstytucję? U nas takie czysto faszystowskie przepisy byłyby przynajmniej SKANDALICZNIE niekonstytucyjne — społeczeństwo, jako konstytucyjny suweren, miałoby prawo przepędzić taką władzę gdziekolwiek.

    .

 5. Kompletny idiotyzm !!! A co ma wspólnego krytyka z tzw. antysemityzmem ??? A w ogóle co to ma znaczyć – izraelici i syjoniści będący rasistami i mordercami będą nam narzucać swoje poronione pomysły ? Mam nadzieję, że Polacy sobie na to nie pozwolą !

 6. Reasumując: każde użycie słowa związanego z tą religią bądź państwem, w kontekście innym niż pochwalny lub wiernopoddańczy jest przestępstwem. Chrystusa zamordowali antysemici!

Comments are closed.