Nie tylko gorączka i kaszel. Objawów chińskiego koronawirusa jest znacznie więcej! [VIDEO]

Chiny. Milicjant mierzy temperaturę podróżnemu przy wjeździe na autostradę. Chiny walczą z koronawirusem. Foto: PAP/EPA
Chiny. Milicjant mierzy temperaturę podróżnemu przy wjeździe na autostradę. Chiny walczą z koronawirusem. Foto: PAP/EPA

Chiński koronawirus 2019-nCoV rozprzestrzenia się. Jak wynika z informacji państwowej agencji prasowej Chin, początkowych objawów zakażenia jest więcej niż na początku sądzono.

Lekarze ze szpitala w Wuhan, miasta uważanego za centrum epidemii, poinformowali, że początkowym objawem zakażenia są nie tylko gorączka i problemy z układem oddechowym. Chiński koronawirus może powodować także poprzez problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym oraz problemy okulistyczne.

Chińskie władze zadecydowały o zamknięciu już 13 miast. Łącznie żyje w nich około 37 mln ludzi. Oprócz Wuhan, dotyczy to także miast Huanggang, Xianning i Chibi. W Ezhou wstrzymano transport. Zamknięto również Muzeum Narodowe oraz zoo w Pekinie oraz Disneyland w Szanghaju.

Oficjalnie mówi się o 830 zakażonych i 25 zgonach z powodu koronawirusa.

Tymczasem zbliża się chiński Nowy Rok. Pekin odwołał publiczne obchody. Podobne decyzje spodziewane są także m.in. w Honkongu czy Makau.

W sieci pojawiło się także wideo z udziałem lekarzy ze szpitala w Wuhan. W specjalnych kombinezonach życzą chińskim obywatelom szczęśliwego nowego roku.

W Wuhan w ekspresowym tempie ma powstać specjalny szpital dla zakażonych koronwirusem. Jego budowa ma potrwać maksymalnie do 3 lutego. Są też doniesienia mówiące o sześciu dniach.

Według organizacji SOS Lekarzy Świata, pierwszy przypadek chińskiego koronawirusa odnotowano już w Europie. Mężczyzna jest leczony w Bordeaux we Francji. Zgłosił się z gorączką i kaszlem do miejscowego szpitala akademickiego.

Źródła: Facebook KiKŚ – Konflikty i katastrofy światowe/Twitter/nczas.com

Comments are closed.