TYLKO U NAS. Co się dzieje z Pawłem Kukizem? Ani razu nie wystąpił na posiedzeniu Sejmu

Paweł Kukiz. Foto: PAP
Paweł Kukiz. Foto: PAP

Paweł Kukiz, do niedawna jeden z liderów ruchu antysystemowego w Polsce, przepadł jak kamień w wodę. Po mariażu z Polskim Stronnictwem Ludowym obserwujemy wycofywanie się polityka na dalekie pozycje.

Mimo, że za nami 5. posiedzenie Sejmu IX kadencji, Kukiz ani razu nie wystąpił na mównicy. Nie złożył także żadnej interpelacji, ani zapytania.

Zasiada w jednej komisji, Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. Przynależy także do Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt. Na tle większości posłów to niska aktywność.

Myślę, że to już jest koniec ruchu Kukiza. To raczej dla wszystkich oczywiste – mówi w rozmowie z NCzasTV Dobromir Sośnierz z Konfederacji.

Kukiz chyba sam sobie z tego zdaje sprawę. ‚Przezimuje’ 4 lata w parlamencie, a być może nawet dłużej, jak się gdzieś dobrze zakręci – dodaje.

Kukiz zasiada w sejmowych ławach z ramienia PSL-u. Na głosowaniach się pojawia, legitymuje się całkiem dobrą, jak na posłów, frekwencją – 89,51 proc. Inicjatyw z jego strony jednak na próżno szukać.

Nie ma już chyba ambicji, żeby cokolwiek zwojować. W Sejmie się pojawia, ale nie sądzę, aby jeszcze złapał wiatr w żagle. To jest raczej pogodzenie się z losem. Został przystawką PSL-u. Tego chciał i to ma – ocenia Sośnierz.

3 KOMENTARZE

  1. Szkoda człowieka, bo mógł zrobić duuuużo więcej poza mówieniem o JOWach, antypartyjniactwie i oddawaniu władzy ludziom… Jedyna szansa jaka mu została – grzecznie przeprosić się z Konfederatami.

Comments are closed.