Wpis nastolatki w internecie staje się dla Francji problemem państwowym [VIDEO]

16-letnia Mila, która uważa islam za "gównianą religię" Fot. Twitter Duboulbe

16-letnia Mila, francuska uczennica i lesbijka umieściła w internecie filmik, w którym mówi, że „islam to gów…a religia”. Zrobiła się z tego afera niemal państwowa.

Panienka, której wygląda wskazywałby raczej na to, że więcej czasu poświęca kosmetyce, niż religioznawstwu, wydaliła opinię na swoim poziomie. Być może odrzuciła jej awanse koleżanka z Maghrebu lub spotkała się z krytyką swoich praktyk seksualnych. Nie wiadomo.

Jednak to w takich kategoriach należałoby oceniać jej niezbyt mądry film na Instagramie. Tymczasem mamy aferę na skalę całego kraju, z udziałem prokuratury, komentarzami polityków i dyskusją mediów.

Na 16-letnią uczennicę spłynęła lawina obelg i gróźb śmierci za obrażanie islamu. Grożono jej gwałtami i poderżnięciem gardła. Prokuratura w Vienne wszczęła dochodzenie w sprawie „grożenia śmiercią” w następstwie złożonej przez nią skargi. Toczy się też drugie śledztwo przeciw niej samej, jako autorce filmu „podżegającego do nienawiści rasowej”. Tutaj bronią jej środowiska LGTB i np. „Charlie Hebdo”, domagające się „prawa do bluźnierstwa”.

W filmiku Mila wyjaśnia niechęć do religii islamskiej i Koranu, tym, że są wypełnione… „nienawiścią”. Ma to być „rasistowska religia”. Później jednak przeprosiła w mediach społecznościowych: „Przepraszam, nie chciałem nikogo urazić. Mówiłam zbyt szybko. To ludzki błąd”.

Dochodzenie w sprawie „gróźb śmierci” zostało powierzone sekcji żandarmerii, która jest odpowiedzialna za cyberprzestępczość. Poza groźbami śmierci, w internecie ujawniono jej dane kontaktowe i adres jej szkoły średniej. W rezultacie ze względów bezpieczeństwa 16-latka przestała do niej chodzić.

Obrażanie religii to we Francji przypadłość dość częsta. Ofiarami są jednak na ogół chrześcijanie. Niedawno jeden z „satyryków” na antenie publicznego radia wyśpiewywał sobie, że „Jezus był ped…łem” . Jednak owi domorośli „artyści” zdają sprawę, że podobne uwagi o Mahomecie już tak bezkarne by nie były. 16-latce albo zabrakło wyobraźni albo rosnące w siłę środowisko LGTB postanowiło spróbować konfrontacji… Prymitywna wypowiedź 16-latki może tu być tylko pretekstem.

Źródło: Valeurs Actuelles/ Charlie Hebdo

3 KOMENTARZE

  1. Oj tam, oj tam…! Jest jeszcze kilka innych rasistowskich religii.
    Ale brawko Mila!

  2. czy nczas już zatrudnia ukraińców do pisania tekstu? „Panienka, której wygląda wskazywałby”

Comments are closed.