Komar gigant odnaleziony w Argentynie [FOTO/VIDEO]

Komar gigant
Komar gigant Foto: twitter.com/PatricioLupich

Komar gigant został znaleziony przez Argentyńczyka Ezequiela Lobo. Owad jest kilkukrotnie większy niż przeciętny okaz. Nigdy wcześniej nie spotkano go na tym terenie.

Komar gigant pojawił się w argentyńskiej prowincji Kordoba. Wleciał do jednego z mieszkań przez otwarte okno i śmiertelnie wystraszył mieszkańców.

Ezequiel Lobo, który go znalazł, umieścił zdjęcie w mediach społecznościowych. Owad jest kilkukrotnie większy od zwykłego komara. Fotografia ekspresowo obiegła sieć i piszą o niej media na całym świecie.

Komary zwane Gallinippers (potwory) mają naukową nazwę Psorophora ciliata. Skatalogowane są jako „mutanty”. Ich średni rozmiar jest czterokrotnie większy niż zwykłego komara. Owady pojawiają się masowo po takich zjawiskach klimatycznych, jak huragany. Samica składa miliony jaj. Mogą on pozostawać w uśpieniu przez lata czekając na sprzyjające warunki.

Jak informuje ekspert Micheale Reiskind, komary są niezwykle agresywne wobec ludzi. Ugryzienie jest bardzo bolesne. Żądło przechodzi nawet przez grubą odzież. Owady są wysoce odporne na środki owadobójcze. Mogą także roznosić niebezpieczne choroby.

Źródło: losandes.com

2 KOMENTARZE

  1. Jak robią zdjęcia czy filmy to najlepiej w porównaniu do czegoś…równie dobrze to mógłby być zwykły komar

Comments are closed.