Rosyjski senator atakuje: „Polska powinna zapłacić Rosji za wyzwolenie”

Fot.: Twitter Alexey Pushkov
Fot.: Twitter Alexey Pushkov

Rosyjski senator Aleksiej Puszkow oburzył się na wywiad prezesa PiS dla niemieckich mediów. Sugeruje, że Polska powinna zapłacić Rosji za „wyzwolenie”.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla „Bilda” stwierdził, że Rosja powinna zapłacić Polsce reparacje za II wojnę światową. Na te słowa zareagował rosyjski senator Aleksiej Puszkow, który zaczął atakować Polskę.

Sprawa jest o tyle nietypowa, że dotychczas PiS domagało się reparacji tylko od Niemiec. Z zerowym skutkiem.

– Kaczyński nie rozumie, co mówi – napisał Puszkow na Twitterze. – Jakie odszkodowanie? Za jakie szkody? – pytał oburzony rosyjski senator.

– Jeśli ktoś powinien zapłacić, to Polska Rosji – za wyzwolenie od Hitlera, które nas kosztowało 600 tys. ludzkich istnień. I za przywrócenie polskiej gospodarki zniszczonej przez Niemców. (…) To Polska ma u nas niespłacony dług – dodał rosyjski polityk.

Źródło: Rzeczpospolita

6 KOMENTARZE

 1. ▌▌

  ● „Nowe polskie maszyny i urządzenia Rosjanie chcą kupować prawie za darmo: biorą cenę światową w dolarach, dolary przeliczają na ruble, a ruble z kolei przeliczają na złotówki. W ten sposób za 1 dolara przedsiębiorstwa polskie mają otrzymywać 100 zł. Czyli połowę ceny urzędowej.” — „NAI” nr 89, 1986.

  ● „Warszawskie Zakłady Fotochemiczne «Foton» zawarły w 1982 r. umowę z firmą fotograficzną «Foto-Sojuz» z ZSRR na dostawę do Polski folii podkładowej do produkcji filmów. W zamian dyrekcja wysłała z zapasów przedsiębiorstwa 1500 kg azotanu srebra wartości ok. 60 mln zł. Mijały tygodnie, miesiące, a «Foton» nie dostawał odpowiedzi na monity. Wreszcie z ZSRR nadeszła wiadomość, że nikt nic nie wie, bo zmienili się pracownicy. «Foton» nalegał, ale przedstawicielstwo «Foto-Sojuz» nie chciało przyjąć delegacji polskiego zakładu. Wreszcie nadeszła odpowiedź, że firma z którą zawarto umowę w ogóle nie istnieje. «Foton» Ministerstwa Handlu Zagranicznego o nałożenie kar i tam dowiedział się, że w handlu z ZSRR nie praktykuje się takich zwyczajów.” — „Informator Lublin” nr 56, 1983.

  ● „W zakładach elektronicznych «Elwro» (Wrocław) monitory ekranowe wykonywane są z klawiaturą «cyrylicą» i wysyłane do ZSRR. Uczestnicy wycieczek oprowadzanych po tym wydziale zadają pytania dlaczego brak jest takiego sprzętu w kraju, np. na poczcie lub w bankach. Aby uniknąć kłopotliwych odpowiedzi zaprzestano ostatnio oprowadzania wycieczek po tym wydziale.” — „Victoria” nr 65, 1986.

  ● „W zakładzie PSL ZM «Ursus», gdzie produkuje się silniki licencyjne, w dniu wizyty towarzyszy z ZSRR brakowało części. Rozmontowano więc gotowe silniki i produkcja ruszyła.” — „Tygodnik Mazowsze” nr 79, 1984.

  ● „Z Krosna donoszą, że cała krośnieńska produkcja butów o charakterze sportowym wysyłana jest do ZSRR w przemyślny sposób: buty prawe są wysyłane przez przejście graniczne Przemyśl-Żurawica, a buty lewe jadą oddzielnymi wagonami przez Białystok-Gródek i dopiero gdzieś tam w Rosji są parowane. Ma to podobno zapobiec licznym włamaniom i kradzieżom po obu stronach granicy.” — „SI Małopolska” nr 14, 1983.

  ● „Po śmierci Breżniewa sfora cenzorów sprawdzała cały program telewizyjny i radiowy, nawet teksty literackie, bojąc się, czy np. w jakimś opowiadaniu nie ma zdania w rodzaju «jak to dobrze, że stary wreszcie zdechł». 14 XI w niedzielę nie wyświetlono kolejnego odcinka serialu «Jan Serce», ponieważ nosi on tytuł «Raz kozie śmierć».” — „Tygodnik Mazowsze” nr 35, 1982.

  ● „W Gdańsku działa 60 pracowników «Aerofłotu», choć ze względu na rzadkość lotów do Leningradu potrzeba ich tam tylko kilku. Każdy wie, że to sowieccy agenci penetrujący ten newralgiczny rejon.” — „SI Małopolska” nr 78, 1983.

  ● „Z instrukcji PRiTV KC PZPR ws. «Dni kultury radzieckiej»: — «Wyklucza się wszelkie uwagi krytyczne — nawet w uzasadnionych przypadkach».” — „Z dnia na dzień” nr 18, 1985.

  .

 2. ▌▌Jeżeli siły wkraczające na dany obszar:
  ● masowo mordują;
  ● aresztowują;
  ● transportami przymusowymi w bydlęcych wagonach wywożą tysiące kilometrów do obozów zagłady / w dzikie obszary Kazachstanu / Syberii;
  całą strukturę legalnych władz i elit społecznych danego narodu
  ● narzucają własne władze okupacyjne;
  ● przystępują do systematycznej grabieży;
  ● wprowadzają zamordystyczny reżim nieznany wcześniejszym pokoleniom;
  — to o żadnym „wyzwoleniu” mowy być nie może.

  Po prostu zmiana okupanta.

  .

 3. Niezwykle ciekawe spostrzeżenie. To odpowiedik sytuacji kiedy dwóch bandytów włamuje sie do mieskania. Później na skutek kłótni co do podziału łupów zaczynają walczyć ze sobą ii jeden silniejszy wyrzuca drugiego za drzwi. Sam szarogesi się w (nieswoim) mieszkaniu pije i zakansza na koszt własciciela, a po opuszczeniu mieszkania domaga sie zapłaty za wyrzucenie słabszego bandziora za drzwi.
  Prawda, że to jest piękne ?

 4. Moim zdaniem władze rosyjskie same sobie szkodzą w ich interesie rozumianym tak jak go przedstawiają, gdyż tak naprawdę reklamują wśród Rosjan ale i całego świata, ich sojusz z Hitlerem w latach 1939-41, o czym 99,9% ludzi do tej pory nie miało zielonego pojęcia, zarówno na wschodzie jak i zachodzie.
  Wówczas w zupełnie innym świetle staje dla zachodu, jest logicznie zrozumiałe, morderstwo w Katyniu, napaść na Finlandię, masowe morderstwa Polaków na wschodzie, nagle okazuje się, że więcej Polaków wymordowali Rosjanie niż Niemcy.

Comments are closed.