Tak kupują wyborców. „Nie wykluczam wprowadzenia corocznej 14. emerytury”

Stanisław Szwed. Foto: YouTube/Prawo i Sprawiedliwość
Stanisław Szwed. Foto: YouTube/Prawo i Sprawiedliwość

Jeśli budżet na to pozwoli, nie wykluczam corocznej „czternastki” dla seniorów – powiedział w rozmowie z „Super Expressem” wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. Najwyraźniej tak się kupuje wyborców w skuteczny sposób.

Gazeta przypomina, że w 2021 roku, poza trzynastym świadczeniem, seniorzy mogą liczyć także na czternastą emeryturę. Przepisy w sprawie dodatkowego świadczenia mają być gotowe na przełomie lutego i marca.

Aby je otrzymać, trzeba będzie spełnić kryterium dochodowe – zarobki emeryta lub rencisty nie będą mogły przekroczyć 2700 zł. Jednocześnie obowiązywać będzie zasada „złotówka za złotówkę”, czyli wszyscy, którzy zarabiają więcej, dostaną odpowiednio mniejsze „czternastki”.

Wiceminister Szwed zapytany przez „SE”, czy 14. emerytura będzie wypłacana co roku, odpowiedział, że na razie świadczenie planuje się na 2021 roku.

Ale jeśli budżet pozwoli, mam taką nadzieję, nie wykluczam, że w kolejnych latach również będzie „czternastka” dla emerytów – zaznaczył

Dodał, że ma wielką nadzieję, że tak się stanie.

Źródło: PAP

2 KOMENTARZE

  1. Na pewno wprowadzą. Ale nie dla wszystkich. Tylko dla zasłużonych. A tymi są : Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz, Krystyna Pawłowicz, prokurwator Piotrowicz. Załapywał się jeszcze prof. Szyszko tylko w niezwykle tajemniczych okolicznościach przyrody opuścił nasz padół…

  2. Miesięcy jest 12, więc emerytur powinno być 25 – po dwie na każdy miesiąc + 1 premia na Boże Narodzenie … jak szaleć z rozdawaniem cudzych pieniędzy, to na całego. Alleluja i do przodu !!!

Comments are closed.