Koronawirus rozprzestrzenia się coraz szybciej. Lawinowo rośnie liczba zakażonych. Więcej zmarłych niż wyleczonych. Mapa pandemii na żywo

Pandemia koronawirusa z Wuhan niestety przyspiesza. Wykres pokazujący liczbę zakażonych z dnia na dzień szybuje coraz wyżej. Naukowcy na żywo śledzą rozprzestrzenianie się choroby na specjalnie przygotowanej stronie internetowej.

Wg najnowszych, oficjalnych danych, zakażonych koronawirusem na całym świecie jest już prawie 5 tysięcy osób. Warto pamiętać, że to tylko potwierdzone przypadki.

Zmarło 107 osób a wyleczone zostały tylko 63.

Wykres pokazujący liczbę zakażeń z dnia na dzień staje się coraz bardziej pionowy. Ponad 90 proc. zakażeń ma miejsce w Chinach, jednak wiele przypadków pojawia się na całym świecie dlatego można już mówić o pandemii.

Poniżej mapa obrazująca postęp zakażeń do dnia 27 stycznia.

Naukowcy opracowali specjalną mapę online, na której umieszczają wszystkie oficjalnie potwierdzone przypadki. Klikając na obrazek poniżej można zobaczyć aktualną sytuację pandemiczną koronawirusa.

4 KOMENTARZE

 1. Spokojnie wirus nie posiada zabójczego potencjału, a ofiary to starsze i słabsze osoby Jest to wirus pochodzący z jednego z laboratoriów wojskowych, a jego śmiertelność nie przekracza 4 % Wydaje się być bardziej jako czynnik światowego chaosu niż depopulacji A o to współczynnik zakażeń do umieralności: Koronawirus: Chiny 4527/106 Tajlandia 14/0 Hongkong -8 / 0 Makau 7/0 Australia 5/0 Singapur 5/0 Tajwan 5/0 USA 5/0 Japonia 4/0 Malezja 4/0 Korea Południowa 4/0 Francja 3/0 Wietnam 2/0 Kambodża 1/0 Kanada 1/0 Niemcy 1/0 Nepal 1/0 Sri Lanka 1/0

 2. 1. wczoraj było bardzo mało to się rozłożyło
  2. Wiekszosc nowych przypadków jest w samum wuhan i województwie
  reszta bardzo niewielka luczba zwiekszona

  cwiczenia i tyle. przy 5 tysiacach zarazonych pojawi sie cudowny lek, o co zakład?

 3. Relacja rosyjskiego specjalisty od Chin, tam też mieszkającego od ponad 10 lat, mówi, że o ile rzeczywiście ma miejsce epidemia virusa w Chinach, to tak naprawdę jest to tylko przykrywka dla ostrej wojny pomiędzy dwoma zwalczającymi sie frakcjami politycznymi w tym kraju!
  W innym wypadku szkody społeczne i gospodarcze drakońskich ograniczeń w Chinach znacznie przekraczają koszty społeczne samej tylko epidemii – podkreśla ten specjalista.
  Podobno wielu ludzi w miastach w tej części Chin oszczędza jak może na ogrzewaniu mieszkań i grypa oraz przeziębienia są plagą każdej zimy.
  Czas pokaże…

Comments are closed.