Dobromir Sośnierz o Unii Europejskiej: „Dwie opcje, żadnych złudzeń”

Dobromir Sośnierz odpowiada na kłamstwa historyczne. Foto: print screen z YouTube/Janusz Jaskółka
Dobromir Sośnierz odpowiada na kłamstwa historyczne. Foto: print screen z YouTube/Janusz Jaskółka

Dobromir Sośnierz powiedział kilka słów prawdy o Unii Europejskiej. Uważa, że decyduje w niej siła, a nie to, kto ma rację w danej sprawie.

Dobromir Sośnierz był gościem programu „Minęła 20” w TVP Info. Dyskutowano między na temat grożącego nam obcięcia funduszy przez UE.

Polityk Konfederacji zauważył, że mimo iż traktaty unijne nie dają wprost takich możliwości istnieją już precedensy, które dowodzą iż traktaty można obejść.

Wymienił w tym kontekście głosowanie nad zastosowaniem artykułu 7. wobec Węgier. W tamtym głosowaniu brakowało wymaganej traktatami większości ale w wyniku głosowania nie uwzględniono głosów wstrzymujących i większość się znalazła.

W polityce międzynarodowej nie decyduje przekonywanie, nie decyduje kto ma rację tylko decyduje prawo siły – wyjaśnił Sośnierz.

My wszystkie karty położyliśmy po stronie Brukseli podpisując Traktat Lizboński – dodał.

Sośnierz powiedział, że obecnie są dwie opcje. Albo nam się podoba, że będziemy prowincją „imperium brukselskiego”, albo się wypisujemy bowiem nie mamy żadnych narzędzi do wpływania na Unię Europejską.

Źródło: TVP Info

 

2 KOMENTARZE

  1. Racja. Ale nam nie pozwola wyjść . Kaczyńskiego by strząchneli tam przyjaciele nasi . Nie po to wchodziliśmy aby wyjść. Co innego Anglia oni od początki weszli aby wyjść.

  2. Musimy się wypisać, trzeba tylko poczekać na dogodny moment, jakiś krach euro, dolara, większy kryzys.

Comments are closed.