Nigel Farage nie ma wątpliwości: „Polska jako następna opuści Unię Europejską”

Lider Partii Brexit Nigel Farage. Foto: PAP/EPA.
Lider Partii Brexit Nigel Farage. Foto: PAP/EPA.

Nigel Farage, nazywany autorem Brexitu, stwierdził ostatniej konferencji prasowej w brytyjskim parlamencie, że Polska jako następna opuści Unię Europejską. Coś w tym jest?

Podczas środowej konferencji prasowej Nigel Farage odpowiadał na pytania dziennikarzy. „Autor Brexitu” przewidywał, który kraj jako następny opuści UE.

Zdaje się, że prawicowy polityk nie ma żadnych wątpliwości. Farage uważa, że następna będzie Polska. Dlaczego? Chodzi o to, jak obecnie unijny elity traktują nasz kraj.

– Myślę, że w sposób, w jaki Polacy są upominani, są wielokrotnie obrażani przez takie osoby, jak Timmermans, to dla nich trochę za dużo niż są w stanie znieść, mając na uwadze ich trudną i skomplikowaną historię. Dokładnie 30 lat w Polsce rządzili komuniści. Teraz mamy system rządowy z Brukseli, który dla wielu Polaków wygląda niemal identycznie, jak system, od którego udało im się uwolnić. Chodzi to o proces w jaki i przez kogo podejmowane są decyzje – powiedział Farage.

Oczywiście, brytyjski polityk nie zaznajomił się z poglądami obecnego polskiego rządu. Dlatego, że pod wodzą PiS Polska na pewno z Unii nie wyjdzie, o czym zresztą politycy partii rządzącej często mówią. Możliwe, że UE nałoży na nas multum kar, a kolejni komisarze będą nam zarzucali niedobory demokracji, a PiS i tak będzie wiernie trwał przy UE.

Źródło: WP

10 KOMENTARZE

 1. A co po wyściu PL z UE Panie Farage? Może potem dacie nam jakieś „gwarancje” :)…..ach Anglicy.
  Mówi Pan to co pan mówi ponieważ Pana zdaniem nam na pewno się to opłaci, czy dlatego, że opłaci się to UK w rozumieniu swoich Interesów?

 2. Niemcy oddalają się od USA i bardzo zbliżają z Rosją – szczególnie gospodarczo…
  Mowa o likwidacji NATO w jej obecnych ramach…
  Kilka państw Unii, w tym Węgry i Polska zaczyna oficjalnie zastanawiać się nad tym, co zrobić z członkowstwem w „takiej” Unii…
  Niesamowity chaos polityczny i społeczny w USA – rodzaj wojny domowej; druga połowa roku…
  Kłopoty z wyborami prezydenckimi w Polsce; chaos w bankowości i komunikacji…
  Narastający chaos społeczny w Polsce; kradzieże, rozboje, bójki i awantury na początku dziennym…
  Dalsza część moich przepowiedni – w grudniu tego roku – będą tragiczne…

 3. ▌▌„pod wodzą PiS Polska na pewno z Unii nie wyjdzie, o czym zresztą politycy partii rządzącej często mówią. Możliwe, że UE nałoży na nas multum kar, a kolejni komisarze będą nam zarzucali niedobory demokracji, a PiS i tak będzie wiernie trwał przy UE.”

  No ale jak może być inaczej?

  Przecież UE to jest właśnie ten wyczekiwany przez pasożytniczą kastę urzędniczą:
  ● „najlepszy płatnik”
  ● „duży miś”
  płacący największe łapówki Grupie Trzymającej Władzę nad Polakami!

  Jeszcze zobaczycie, jak PiS ochoczo przystąpi do niszczenia polskiej gospodarki w imię „neutralności klimatycznej” — po wynegocjowaniu zadowalająco gigantycznych łapówek dla GTW PiS z werwą przystąpi do samobójstwa polskiej gospodarki, a tym samym samobójstwa narodu Polskiego.

  .

  ??Premier Beata Szydło o swoim odejściu z Platformy Obywatelskiej (PiS, d. PO):
  — „Zadecydował brak «poważnej oferty».”

  Co można chyba przetłumaczyć jako: „koryto było za małe” (— „Nam się to po prostu należało…”) (— „Wynegocjowałam wczoraj z ministrem zdrowia powrót drożdżówek do szkół” — Kluzik-Rostkowska [PO, d. PiS]).

  Najwierniejszy sojusznik USA, wiernopoddańczo kopiujący wszystkie jego decyzje (nawet gdy ten o to nie prosi), dziwnym trafem nie skorzystał z okazji dołączenia do USA w wypowiedzeniu niemieckiego samobójstwa klimatycznego Polski (i każdej innej samobójczej unijnej głupoty) — co prawdopodobnie samo w sobie może być więcej warte, niż całe nasze członkostwo w UE i dalsze pogrążanie się w niemieckim samobójstwie UE, KIEDY SWIAT BEZLITOŚNIE PĘDZI DO PRZODU.

  Brytyjczycy już to widzą — stąd Brexit.

  .

  • ▌▌Jeszcze zobaczycie, jak jaką ochotą PiS przystąpi do niszczenia polskiej gospodarki w imię „neutralności klimatycznej” — po wynegocjowaniu zadowalająco gigantycznych łapówek dla GTW nad Polakami PiS z werwą przystąpi do pacyfikowania ostatnich punktów polskiego oporu przed samobójstwem polskiej gospodarki, a tym samym samobójstwem Narodu Polskiego.

   .

   • ▌▌Możliwość dołączenia do USA w wypowiedzenia niemieckiego samobójstwa klimatycznego (i każdej innej samobójczej unijnej głupoty) powoli staje się więcej warta, niż koszt wystąpienia z faszystowskiej UE.

    Dlatego już teraz konieczne jest ustalanie zasad Unii 2.0 (dla części niezdecydowanych zaraz po bankructwie Strefy Euro — ale na zasadach ustalonych przez założycieli). Np.:

    ● Strefa wolności, wolnego handlu i wspólny obszar celny.

    ● Prawo do wyrzucania z Unii 2.0 (nie natychmiast i nie większością 50% głosów, ale zamiast etatystycznego torturowania nieustanną lawiną sankcji i opresji przez bezkarną unijną arystokrację biurokratyczną).

    ● Transfery wewnętrzne Unii 2.0 prosto do budżetu państwa — bez narzucania jakichkolwiek warunków wstępnych, polityk i zakupów zewnętrznych. Praktyczny koniec budżetu UE.

    ● Likwidacja antydemokratycznej fikcji mordującej Unię pt. „Parlament Europejski” — delegacje parlamentarne głosujące w ramach kraju, a decyzje spływające już jako decyzja państwa członkowskiego i wg zasady podziału głosów wewnątrz Unii 2.0.

    ● Przywracanie kontroli na granicach państw upadłych Strefy Schengen — głosowanie wewnętrzne Strefy Schengen ze wzmocnieniem głosu państw granicznych.

    .

    ▌▌— „Jeśli ktoś nie chce Polexitu, to musi być Polska do tego przygotowana. Bo w polityce liczy się takie pytanie: a co nam możesz zrobić? No i okazuje się, że my nic nie możemy zrobić — co jest nieprawdą; ale że my nie chcemy nic zrobić. Nie straszymy, nie jesteśmy przygotowani do tego, co zrobimy, jeżeli UE zrobi coś, do czego nie ma prawa. No powiemy, że oni nie mieli prawa tego zrobić. Ale oni robią rzeczy, do których nie mają prawa.”
    R. Ziemkiewicz

    .

 4. Dobrze mówi i oby się to sprawdziło jak najszybciej,ale…pewne symptomy wskazują że może to być Francja!Zależy jak się sytuacja rozwinie,kto będzie wygrywał wybory i jak bardzo będzie rósł konflikt z Niemcami.

 5. Jestem zwolennikiem bliskich kontaktów gospodarczych i ekonomicznych na terenie Europy. Jednakże jestem przeciwnikiem warunków narzuconych przez Traktat Lizboński. Byłem przeciwnikiem podpisywania tego traktatu nawet przed jego podpisaniem.
  Formalnie Unia państwem nie jest, choć na praktycznej arenie insynuuje sobie, że jest. Jednakże z punktu widzenia litery prawa to tylko związek suwerennych państw. Należy wymówić Traktat Lizboński, a nie przystępować do jakiegoś Polexitu w oparciu o warunki ten traktat narzuca.

 6. Lubię tego polityka i ma mnóstwo racji w tym co mówi, szkoda tylko, że nie zna tak dobrze PIS-u i ich nadzorców z usraela. A ci chyba mają inne plany wobec nas.

Comments are closed.