Sławomir Mentzen BARDASZY INTELEKTUALNIE komunistkę z Lewicy. „Wszyscy powinni zarabiać tyle samo”

Sławomir Mentzen. Foto: YouTube/NCzasTV
Sławomir Mentzen. Foto: YouTube/NCzasTV

Poseł Lewicy Anna Maria Żukowska chciałaby – i to dosłownie – by pielęgniarki na etacie zarabiały tyle samo, co prawnicy na działalności i zleceniach. Sławomir Mentzen odpowiedział na ten durny postulat.

Sławomir Mentzen krótko, acz treściwie odpowiedział lewackiej poseł Annie Marii Żukowskiej z Lewicy. Cała sprawa zaczęła się natomiast od wpisu dziennikarza „Polska The Times”, który lamentował nad „masową obroną najbogatszych przed podatkami”, tzn. przed legalizacją rabunku osób majętnych. W dyskusję włączył się krakowski adwokat Maciej Sawiński.

Właśnie skończyłem rozprawę w Sosnowcu i jadę do Włodawy, gdzie mam rozprawę jutro. W tym miesiącu zrobiłem sobie 2 wolne dni 1.01 i 6.01. Mogłem nie wziąć części zleceń i zarobić mniej. Nie rozumiem czemu moje alter ego, któremu chciało się mniej miałoby być nagrodzone niższym podatkiem – napisał Sawiński.

W efekcie na „reakcyjne burżujstwo” zareagowała poseł Lewicy. – A ja stawiam jako prawniczka taką tezę! Tak, pielęgniarka ma zarabiać tyle, co prawnik – twierdzi Anna Maria Żukowska z Lewicy.

Jej praca jest społeczeństwu tak samo, a może nawet bardziej, niż praca zastępów prawników głowiących się w niejednym korpo nad tym, jak oskubać kontrahentów swoich klientów, potrzebna – dodaje.

Wówczas na ten wpis krótko zareagował Sławomir Mentzen.

Wszyscy powinni zarabiać tyle samo. Od każdego według jego możliwości, każdemu według jego potrzeb – skwitował.

4 KOMENTARZE

  1. Achtung – Mutti Makrela! Aczkolwiek sam się często również wyzłośliwiam nad redaktorkami NCzasu, to spastuj Makrela, gdyż (uderz w stół…) wsiowe polonistki wykształciły u nas odruchy skutkujące tym, że najbardziej zwalczamy własne wady u innych.

  2. Nawiasem mówiąc – sprawdza się podejrzenie iż redakcja NCzas przyjmuje Ukraińców w celu pisania takich wykwitów jak „BARDASZENIE” Polaczkom w głowach językiem żulów z za Bugu (znowu o buraku DC).

Comments are closed.