Orlen „robi nas w bambuko”. Prawnik przypomina wystąpienie Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński. Foto: PAP
Jarosław Kaczyński. Foto: PAP

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek pochwalił się wynikami spółki. Podkreślił przy tym, że to m.in. wynik zaangażowania spółek skarbu państwa. Paweł Miter jednak zwraca uwagę na istotny fakt oraz przypomina wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego sprzed lat.

Przy okazji ogłaszania wyników finansowych @PKN_ORLEN za 2019 r. warto spojrzeć jak koncern rozwija się w długiej perspektywie. Ostatnie 4 lata pokazują, że dobrze zarządzane spółki z udziałem Skarbu mogą generować bardzo duże zyski z korzyścią dla akcjonariuszy i gospodarki – napisał na Twitterze prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Paweł Miter skomentował te słowa, przypominając pewne wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego na temat cen benzyny.

Słynne zdjęcie JK z kanistrem z 2011 roku. Wówczas cena za litr: 5,26 zł. Na rynkach światowych: 108 dolarów za baryłkę. Dzisiaj: Cena na stacji: 5,29 zł Rynek światowy to 63 dolary za baryłkę – napisał Miter.

Widać, kto nas robi w bambuko. Ten zysk to my kierowcy dojeni mimo tańszej baryłki – podsumował.

Nie trzeba być kierowcą, żeby wiedzieć, że benzyna stała się bardzo droga i wystarczy nawet elementarna wiedza – nawet nie ekonomiczna […], że w cenie benzyny około 50 proc. […] to są podatki. Akcyza między innymi. I tę akcyzę można po prostu obniżyć – mówił Jarosław Kaczyński dziewięć lat temu, gdy PiS był w opozycji, a rządziła PO.

Jak widać, głośne słowa Kaczyńskiego okazały się jedynie kłamstwem.

Comments are closed.