Dzieci wykopały bombę w piaskownicy. Islamska stolica Szwecji w szoku

Malmoe w Szwecji. Zdjęcie ilustracyjne / fot. PAPDostawca: PAP/DPA.
Malmoe w Szwecji. Zdjęcie ilustracyjne / fot. PAPDostawca: PAP/DPA.

Malmö nie przestaje szokować. Władze Szwecji unikają komentarzy po „bombowym” wykopalisku.

Co można znaleźć w piaskownicy w Szwecji? Okazuje się, że w islamskim Malmö są to np. materiały wybuchowe.

Na takie wykopalisko trafiły dzieci bawiące się w szkole podstawowej Sorgenfriskolan. Na miejsce błyskawicznie wezwano policję.

Natomiast pracownicy szkoły sprawdzili czy na terenie placówki nie znajduje się więcej niebezpiecznych pakunków. Do policji wkrótce dołączyli saperzy i służby.

Na razie wciąż nie wiadomo kto postanowił ukryć bombę w piaskownicy dla dzieci. Zarówno władze jak i dyrekcja szkoły nie chcą udzielać informacji na temat incydentu.

Nie wiadomo również czy bomba była skonstruowana profesjonalnie, czy w „domowy” sposób. Malmö od lat uznawane jest za islamską stolicę Szwecji. Strefy no-go są tam powszechne, a muzułmanie kontrolują całe rejony miasta.

Informacji nie udzielono nawet rodzicom narażonych na niebezpieczeństwo dzieci. Mieszkańcy są przerażeni wydarzeniem i reakcją miasta.

Przypomnijmy, że Szwecja ma coraz większy problem z zamachami bombowymi. Tylko w 2019 roku odnotowano aż 257 takich aktów.

Natomiast skazanych było zaledwie 7 osób. Policja wskazuje, że za zamachami stoją przede wszystkim islamskie gangi, walczące między sobą.

Źródło: o2

1 KOMENTARZ

Comments are closed.