Koronawirus w Europie! W Wielkiej Brytanii potwierdzono kolejny przypadek zakażenia

epidemia koronawirusa/Rośnie liczba ofiar koronawirusa/koronawirus/obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay
Rośnie liczba ofiar koronawirusa/obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay

Koronawirus jest już w Europie. Brytyjskie władze medyczne w czwartek potwierdziły kolejny, trzeci już przypadek groźnego wirusa w tym kraju. Do zakażenia nie doszło na terytorium Zjednoczonego Królestwa – dodano.

– U kolejnego pacjenta testy potwierdziły obecność koronawirusa, w efekcie czego całkowita liczba przypadków w Wielkiej Brytanii wzrosła do trzech. Osoba ta nie nabyła go w Wielkiej Brytanii – powiedział szef służb medycznych Chris Whitty.

Pierwsze dwa przypadki koronawirusa w Wielkiej Brytanii potwierdzono 31 stycznia u dwóch spokrewnionych ze sobą obywateli chińskich, którzy przebywają obecnie na oddziale chorób zakaźnych w szpitalu w Newcastle.

Tymczasem liczba ofiar koronawirusa w Chinach wzrosła o 73 umarłych do 564 w porównaniu do 64 z dnia poprzedniego.

Wzrosła także liczba osób, które wyzdrowiały i zostały wypisane ze szpitali. Jest ich wynosi 1153. W środę wypisano 261 osób. We wtorek do domu wypuszczono 260 osób, a poniedziałek było to 157 osób.

Nadal szybko rośnie liczba zarażonych. Do końca dnia we wtorek zarejestrowano 28 060  takich przypadków, czyli o 4 800 więcej niż we wtorek. Rośnie także liczba podejrzewanych o zarażenie koronawirusem. Obecnie wynosi 24 702 . Opublikowane wczoraj dane mówiły o 23 260 przypadkach.

Liczba ofiar na całym świecie wynosiła 4 lutego 565 ponieważ jeden z obywateli Chin zmarł na Filipinach.

Liczba nowych zarażonych poza granicami Chin znacznie wzrosła. Tylko w Japonii odnotowano wczoraj do 10 nowych przypadków.

Jak dotąd koronawirusa zdiagnozowano u pacjentów z 25 krajów świata.

Źródło: PAP/CGTN/nczas