Sebastian Kaleta niechcący zaorał PiS. „Typowa lewacka mentalność”

Sebastian Kaleta/Fot. Rafał Guz/PAP
Sebastian Kaleta/Fot. Rafał Guz/PAP

Sebastian Kaleta postanowił skomentować unijny pomysł wprowadzenia podatku od mięsa. Przez przypadek jednak dowalił własnej partii. Internauci wypomnieli posłowi PiS łudząco podobne pomysły jego ugrupowania.

„Typowa lewacka mentalność. Ludzie nie chcą przejść na weganizm? Dowalić podatek od mięsa. Pomijam fakt, że cała ta akcja wygląda poza ideologią na bardzo poważną operację lobbingową” – napisał na Twitterze Sebastian Kaleta.

Pod wpisem aż zaroiło się od komentarzy, w których internauci uzmysłowili politykowi, że de facto uderzył właśnie w pomysły własnej partii.

„Typowa lewacka mentalność. Ludzie nie chcą przestać pić alkoholu, coca coli ? Dowalić podatek” – czytamy.

„Zaraz, a kto podnosi podatki od alkoholu i papierosów oraz planuje od cukru? To już nie jest lewacka mentalność?” – czytamy.

„Trochę orka” – pisali użytkownicy.

„Alkohol, papierosy, cukier. Na to można? My liberałowie w równym stopniu krytykujemy każdą podwyżkę podatków ;)” – stwierdził jeden z internautów.

„Tu bym jednak uważała, bo ludzie nie chcą też rzucić słodyczy, przestać palić i zrezygnować z drinka 😬” – napisała Małpa w zielonym.

„Typowa lewacka mentalność. Ludzie nie chcą pić wody? Dowalić podatek cukrowy.
Ludzie nie chcą jeździć elektrykami? Dowalić opłatę emisyjną od paliw” – czytamy.

Pod koniec listopada 2019 roku Sejm przegłosował podwyżkę akcyzy na alkohol i produkty tytoniowe o 10 proc. Pierwotnie jednak zakładano podwyżkę „tylko” o 3 proc. Za uchwaleniem nowelizacji głosowało 243 posłów, przeciw było 201, a 7 wstrzymało się od głosu. Podwyżkę motywowano oczywiście troską o zdrowie obywateli.

Teraz PiS chce także wyrwać z kieszeni Polaków podatek od cukru. Nowy haracz mielibyśmy płacić już w 2022 roku. – Podatek cukrowy ma ograniczyć złe nawyki żywieniowe Polaków. Za słodkości zapłacimy więcej już w 2022 roku – podało ministerstwo zdrowia, cytowane przez Radio ZET.

Źródła: Twitter/nczas.com

Comments are closed.