Sztuczna inteligencja kontra koronawirus. Dron namierza seniorów! „Babciu bez maski nie wychodź z domu” [VIDEO]

Dron, babcia w Chinach zostaje upomniana przez robota Źródło: pixabay, Twitter/Global Times, collage
REKLAMA

Chińczykom w walce z epidemią pomaga sztuczna inteligencja. Koronawirus najgroźniejszy jest dla osób starszych. Władze do monitorowania ludności wykorzystują drony i dzwoniące roboty.

O to walka z epidemią na miarę XXI wieku. W Chinach sztuczna inteligencja ma zadbać o to, by koronawirus się nie rozprzestrzeniał.

W Szanghaju specjalny robot, który dzwoni do mieszkańców udziela im porad i wypytuje o stan zdrowia. Robot wyposażony jest m.in. w system rozpoznawania głosu.

REKLAMA

To jednak nie wszystko. Nad obszarami wiejskimi latają specjalne drony, które monitorują zachowanie osób starszych. Furorę w sieci robi nagranie, na którym widać jak dron zawstydza staruszkę, która buntuje się i nie nosi maski.

– Babciu, co oglądasz? To nasz wiejski dron! Jeśli nie masz maski, nie wychodź z domu. I uciekać przede mną nie trzeba. Wszyscy we wsi mówią, że nie chcesz nosić maski. Nie mogą cię przekonać, aż drona trzeba było wysłać! – mówi latający robot do starszej pani.

Niektórzy są zachwyceni włączeniem technologii do walki z koronawirusem. Pojawiają się też głosy, że jest to kolejny poziom faszystowskiego lub komunistycznego inwigilowania ludności.

Źródło: Global Times

REKLAMA