Jest nowy kandydat na prezydenta Polski. O. Rydzyk nie zagłosuje na Andrzeja Dudę?

Ojciec Tadeusz Rydzyk. Foto: PAP/Tytus Żmijewski
Ojciec Tadeusz Rydzyk. Foto: PAP/Tytus Żmijewski

Profesor Mirosław Piotrowski oficjalnie potwierdził, w rozmowie z Onetem, że wystartuje w wyborach prezydenckich 2020. Były europoseł PiS liczy, że poprze go Tadeusz Rydzyk.

– Tak, zamierzam wystartować w tegorocznych wyborach na urząd prezydenta Polski. Właśnie rozpoczęliśmy zbiórkę podpisów – zapowiedział Mirosław Piotrowski, prezes partii Ruch Prawdziwa Europa-Europa Christi.

Były europoseł PiS liczy, że zagłosują na niego tradycyjni wyborcy partii rządzącej, których zawiodła prezydentura Andrzeja Dudy.

Wiele osób i środowisk katolickich oraz patriotycznych jest zawiedzionych obecną prezydenturą. Sądzę, że po niedawnych deklaracjach urzędującego prezydenta w sprawie związków partnerskich i LGBT automatycznie stracił on ich poparcie – przekonuje.

Piotrowski ma też za złe Dudzie, że ten odwołał nieżyjącego już ministra środowiska, Jana Szyszkę.

– Jako prezydent nie podpiszę dymisji żadnego polskiego ministra, która będzie wymuszona przez obce państwo – zapowiada.

Zarówno Piotrowski, jak i Ruch Prawdziwa Europa-Europa Christi, kojarzeni są z osobą Tadeusza Rydzyka. Czyżby znany zakonnik oddał swój głos właśnie na Piotrowskiego, a nie na Dudę?

– Ufam, że osoby, które znam od ponad 20 lat i nazywają mnie przyjacielem, nadal takimi pozostaną – odpowiada Piotrowski, pytany o ewentualne poparcie o. Rydzyka.

Mirosław Piotrowski/fot. YouTube/Radio Maryja
Mirosław Piotrowski/fot. YouTube/Radio Maryja

Źródło: Onet.pl

Comments are closed.