Andrzej Duda wróci do pomysłu z poprzedniej kampanii? Będzie to kosztować podatników miliardy złotych

Andrzej Duda. Foto: PAP
Andrzej Duda. Foto: PAP

Andrzej Duda wróci do pomysłu z poprzedniej kampanii? Będzie to kosztować podatników miliardy złotych. Chodzi o emerytury stażowe.

Andrzej Duda może obiecać Polakom wcześniejsze emerytury informuje „Fakt24”. Byłby to powrót do pomysłu z poprzedniej kampanii wyborczej.

Chodzi o tzw. emerytury stażowe gwarantujące możliwość przejścia na emeryturę po przepracowaniu określonej ilości lat. W przypadku kobiet ma to być 35 lat, zaś mężczyźni mogliby przejść na emeryturę po 40 latach pracy.

Emerytury stażowe to pomysł forsowany przez związek zawodowy „Solidarność”.

Jak się zapewne domyślacie jego wprowadzenie będzie ogromnym obciążeniem dla podatników. Sam ZUS szacuje, że wypłaty wzrosłyby o 9 mld złotych, a jednocześnie wpływy zmalały o 6 mld.

Gdyby takie „prezydenckie” emerytury zostały wprowadzone, to by oznaczało, że na świadczenie mogłyby już przejść nawet 55-letnie kobiety i 60-letni mężczyźni. Trzeba by się jednak liczyć z tym, że otrzymywałyby one co najwyżej emeryturę minimalną pisze Fakt24.

Źródło: Fakt24

3 KOMENTARZE

  1. Dlaczego pytam mężczyzni maja pracować 5 lat dłużej , kiedy o ok. 7 lat żyją krócej . Co to jest za równouprawnienie ? Wybiórcze dla kobiet – i tak mają więcej praw niż mężczyzni , im zawsze wszystkiego mało. A dlaczego nie zrobić 38 lat dla wszystkich ? Panowie dżentelmeni , miłośnicy kobiet niech sobie w buty włożą ulgi i uwielbienia dla pań . Tu chodzi o coś więcej – o nasze dłuższe życie na emeryturze , a nie jak najszybciej do piachu , jakby chciał ZUS. MY TEŻ JESTEŚMY LUDZMI , CZUJEMY , MARZYMY , KOCHAMY I CHCEMY MIEC GODNĄ I SPOKOJNĄ STAROŚĆ – RZĄDOWE CWANIACZKI !

  2. Ponoc w Konstytucji Polski jest zapisana rownosc plci, wyznan, itd. no, ale przeciez slepy prezydent nie bedzie sie przejmowal jakims tam zasmarkanym swistkiem papieru.

    A skoro tak, to zaproponuje — Zydzi do roboty do 70 roku zycia!

  3. Duda powinien przekroczyć 50% głosów już w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Jeśli 75% Polaków popiera Izbę Dyscyplinarną SN jako instancję do zwalczania patologii wśród sędziów i prokuratorów, a tylko 25% jest temu przeciwnych, to Duda powinien śmiało postawić sobie za realne zadanie, zwyciężyć już w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Szkoda czasu na wysłuchiwanie beznadziejnych i niespójnych logicznie wypowiedzi Kidawy czy Biedronia.

Comments are closed.