Turcy giną w Syrii. Erdogan grozi Asadowi: „Zapłaci bardzo wysoką cenę!”

Recep Tayyip Erdogan. Foto: PAP/EPA
Recep Tayyip Erdogan. Foto: PAP/EPA
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Rząd Syrii zapłaci „bardzo wysoką cenę” za zaatakowanie tureckich wojsk w syryjskiej prowincji Idlib – powiedział we wtorek prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan. Dodał, że w środę przedstawi dokładny plan działań w tym regionie.

Ataki, w których w ciągu tygodnia zginęło 13 tureckich żołnierzy, spotkały się z odpowiedzią ze strony Ankary. „Zwłaszcza w Idlibie dostali to, na co zasługiwali. Ale to nie wystarczy, to będzie kontynuowane” – powiedział Erdogan.

Wcześniej we wtorek turecka telewizja państwowa podała, że wspierani przez Turcję syryjscy rebelianci na północnym zachodzie kraju, na południe od Idlibu, zestrzelili śmigłowiec, który rzekomo należał do syryjskiego rządu. Informację potwierdził dowódca rebeliantów. W ataku zginęły dwie osoby.

Tego samego dnia syryjskie siły rządowe dokonały ostrzału w pobliżu tureckiego posterunku obserwacyjnego w prowincji Idlib. Wojsko tureckie odpowiedziało na ostrzał.

Kreml poinformował we wtorek, że jeszcze tego dnia prezydent Rosji Władimir Putin będzie rozmawiał przez telefon z Erdoganem o sytuacji w Syrii. (PAP)

Comments are closed.