Wcześniej kłamali? Liczba amerykańskich żołnierzy, którzy ucierpieli w irańskim ataku rakietowym przekroczyła 100 [VIDEO]

Skutki ataku rakietowego na bazę Al-Aasad w Iraku fto/ screen You Tube @Al Jazeera English
Skutki ataku rakietowego na bazę Al-Aasad w Iraku fto/ screen You Tube @Al Jazeera English

Liczba amerykańskich żołnierzy, którzy ucierpieli w irańskim ataku rakietowym przekroczyła 100 poinformował w poniedziałek Pentagon.

U 109 amerykańskich żołnierzy zdiagnozowano urazowe uszkodzenie mózgu (TBI) w wyniku ataku poinformowali urzędnicy ministerstwa obrony USA.

Według stanu na koniec stycznia potwierdzono 64 przypadki TBI. Spośród rannych 76 powróciło do służby, w tym jeden żołnierz, który został przetransportowany do Niemiec na leczenie.

Departament Obrony niezmiennie stara się dostarczać programy i usługi, które mają doprowadzić do jak najlepszych rezultatów dla naszych żołnierzy – powiedziała Alyssa Farah, sekretarz prasowy Pentagonu.

Jesteśmy wdzięczni za wysiłki naszych lekarzy, którzy pracowali sumiennie, aby zapewnić odpowiedni poziom opieki dla naszych żołnierzy, co umożliwiło powrót prawie 70 procent zdiagnozowanych do służby – dodała.

Musimy nadal wspólnie zajmować się zdrowiem fizycznym i psychicznym. – oświadczyła Alyssa Farah.

Irański atak rakietowy na amerykańskie bazy lotnicze w Iraku przeprowadzony 8 stycznia nie pociągnął za sobą ofiar śmiertelnych.

Opublikowane po ataku zdjęcia satelitarne pokazały, że irańskie rakiety trafiły bezpośrednio w kilka obiektów znajdujących się na terenie amerykańskiej bazy.

13 stycznia do bazy Al-Asad zaproszono dziennikarzy, którzy na miejscu oglądali skutki irańskiego ataku rakietowego.

W bazie Al-Asad stacjonuje także około 100 żołnierzy z Polski. Ministerstwo obrony poinformowało bezpośrednio po ataku, że żaden z nich nie ucierpiał.

Nie ma informacji, aby którykolwiek z nich trafił później do szpitala.

Źródło: Fox News/nczas

2 KOMENTARZE

  1. TBI to po polsku „wstrząs mózgu”. Dostaje go większość żołnierzy będących pod wpływem bezpośredniej fali uderzeniowej wybuchu, na przykład. To zwykły wstrząs mózgu, w dodatku lekki. Na leczeniu byli dlatego, że zachodziło podejrzenie zastosowania jakiejś niekonwencjonalnej broni przez Iran. Np pocisku podciśnieniowego. Ale po badaniach okazało się, że chłopaki tylko dostali zwykłego wstrząsu mózgu. I zaraz mogli wrócić do roboty.

  2. Jak widac sklamali, ale chyba baardzo nie chcieli wojny. Zaden zolnierz nie zginal, na szczescie, a potem ukrainski samolot uratowal sytuacje…

Comments are closed.