Dzięki Cyberpunk 2077 założyciele CD Projekt awansują do grona światowych MILIARDERÓW

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077

Dzięki grze Cyberpunk 2077 założyciele CD Projekt mogą awansować do grona miliarderów twierdzi Bloomberg. Gra ma być hitem roku.

„Cyberpunk 2077” może sprawić, że założyciele i akcjonariusze CD Projekt, Marcin Iwiński i Michał Kiciński znajdą się w gronie miliarderów.

45. letni Iwiński jest wiceprezesem spółki i jej największym udziałowcem. Jest właścicielem 12,6% akcji spółki, których wartość jest wyceniana obecnie na 992 miliony dolarów.

Michał Kiciński nie pracuje już firmie, ale posiada 10,9% udziałów o wartości 847 milionów dolarów. Prezesem CD Projekt jest od wielu lat jego brat Adam.

Wycena CD Projekt wzrosła o 43% od czerwcowej imprezy Xbox w 2019 roku gdzie grę „Cyberpunk 2077” zapowiedział znany hollywoodzki gwiazdor Keanu Reeves.

W ciągu ostatnich pięciu lat kurs akcji CD Projekt  wzrósł o o ponad 1800%. Jest to najlepszy wynik spośród wszystkich spółek znajdujących się w indeksie WIG20 w historii.

Bloomberg pisze, że obaj mogą wkrótce dołączyć do szybko rosnących szeregów miliarderów z branży gier wideo. Wymienia współzałożyciela Sea Ltd., Ganga Ye, który przekroczył próg 1 mld dolarów w listopadzie 2019 po tym gdy firma z Singapuru poinformowała o trzykrotnym wzroście przychodów, a także założyciela Epic Games Inc. Tima Sweeney`a, który stworzył „Fortnite”.

Analityk Bloomberg Intelligence, Matthew Kanterman twierdzi, że „Cyberpunk 2077” przebije popularnością „Wiedźmina 3”.

Ken Rumph, analityk w Jefferies Financial Group Inc., dodaje, że w sukcesie nie przeszkodzi firmie nawet opóźnienie we wprowadzeniu gry na rynek.

Nie sądzę, żeby powstrzymało to „Cyberpunk 2077” od stania się hitem roku – powiedział.

Źródło: Bloomberg

3 KOMENTARZE

  1. Wystarczy poczytać opinie tej złodziej złodziejskiej firmy jak traktują pracowników. Sami zatrudnianą za gorsze i nie płacą za nadgodziny, gardzę takimi „miliarderami”!!!!!!!

    • O czym Ty bredzisz. Na rynku deweloperów growych, CDPR jest jednym z nielicznych płacących za nadgodziny. Zawsze płacił. Średnia płaca w CDPR wynosi kilkanaście tysięcy złotych.

  2. Spokojnie, spokojnie. Tow. Mateosz na pewno znajdzie sposób żeby ich odpowiednio opodatkować. Jak powiedział tow. Jarosław wyznaczając linię:” Nie może być tak, żeby jedni mieli więcej a drudzy mniej. Zrobimy tak, że wszyscy będą mieli mniej ale po równo”.

Comments are closed.