Dzięki Cyberpunk 2077 założyciele CD Projekt awansują do grona światowych MILIARDERÓW

Cyberpunk 2077. Foto: YouTube
Cyberpunk 2077. Foto: YouTube

Dzięki grze Cyberpunk 2077 założyciele CD Projekt mogą awansować do grona miliarderów twierdzi Bloomberg. Gra ma być hitem roku.

„Cyberpunk 2077” może sprawić, że założyciele i akcjonariusze CD Projekt, Marcin Iwiński i Michał Kiciński znajdą się w gronie miliarderów.

45. letni Iwiński jest wiceprezesem spółki i jej największym udziałowcem. Jest właścicielem 12,6% akcji spółki, których wartość jest wyceniana obecnie na 992 miliony dolarów.

Michał Kiciński nie pracuje już firmie, ale posiada 10,9% udziałów o wartości 847 milionów dolarów. Prezesem CD Projekt jest od wielu lat jego brat Adam.

Wycena CD Projekt wzrosła o 43% od czerwcowej imprezy Xbox w 2019 roku gdzie grę „Cyberpunk 2077” zapowiedział znany hollywoodzki gwiazdor Keanu Reeves.

W ciągu ostatnich pięciu lat kurs akcji CD Projekt  wzrósł o o ponad 1800%. Jest to najlepszy wynik spośród wszystkich spółek znajdujących się w indeksie WIG20 w historii.

Bloomberg pisze, że obaj mogą wkrótce dołączyć do szybko rosnących szeregów miliarderów z branży gier wideo. Wymienia współzałożyciela Sea Ltd., Ganga Ye, który przekroczył próg 1 mld dolarów w listopadzie 2019 po tym gdy firma z Singapuru poinformowała o trzykrotnym wzroście przychodów, a także założyciela Epic Games Inc. Tima Sweeney`a, który stworzył „Fortnite”.

Analityk Bloomberg Intelligence, Matthew Kanterman twierdzi, że „Cyberpunk 2077” przebije popularnością „Wiedźmina 3”.

Ken Rumph, analityk w Jefferies Financial Group Inc., dodaje, że w sukcesie nie przeszkodzi firmie nawet opóźnienie we wprowadzeniu gry na rynek.

Nie sądzę, żeby powstrzymało to „Cyberpunk 2077” od stania się hitem roku – powiedział.

Źródło: Bloomberg

Comments are closed.