Rosjanie wiedzą co robić z Antifą! Wysłali faszystów i anarchistów do kolonii karnej [VIDEO]

Dymitr Pszelincew, działacz faszystowskiej organizacji Antifa został w Rosji skazany na 18 lat pobytu w koloni karnej. Zdjęcie: libcom.org
Dymitr Pszelincew, działacz faszystowskiej organizacji Antifa został w Rosji skazany na 18 lat pobytu w koloni karnej. Zdjęcie: libcom.org

Rosyjski sąd skazał siedmiu działaczy Antify i anarchistów na pobyt w kolonii karnej. Oskarżano ich o terroryzm, planowanie zamachów i zamiar obalenia przemocą rosyjskiego rządu.

Do rozprawy doszło w Penza leżącej ok 600 km na południowy wschód od Moskwy. Siedmiu działaczy faszystowskiej Antify i anarchistów zostało skazanych na 6 do 18 lat pobytu w kolonii karnej. Oskarżeni mieli zawiązać spisek i założyć organizację Set, która według prokuratorów planowała przeprowadzanie zamachów i obalenie rosyjskiego rządu. Dodatkowe zarzuty dotyczyły posiadania broni i przestępstw związane z narkotykami.

Faszyści z Antify twierdza, że działacze zostali skazani za swe poglądy polityczne, a dowody zostały sfabrykowane. Czterech skazanych mówiło w czasie rozprawy, że było torturowanych. Bito ich i poddawano elektrowstrząsom

„To oczywiste, że oskarżanie antyfaszystowskich działaczy w Penzie jest częścią represji wymierzonych w anarchistów i antyfaszystów, które przybrały na sile w latach 2017-2018 i są politycznie motywowane” – napisał w oświadczeniu Memoriał – najstarsza rosyjska organizacja zajmująca się w Rosji prawami człowieka, która wzięła w obronę faszystów z Antify.

Najwyższy wyrok 18 lat kolonii karnej otrzymał 27-letni Dymitr Pszelincew. To on ma być założycielem terrorystycznej organizacji Set. Rosjanin i inni skazani zaprzeczają, iż organizacja w ogóle istniała. Pszelincew twierdzi, że do planowania zamachów terrorystycznych przyznał się pod wpływem tortur. Kiedy rozebrano go i do jego genitaliów podłączano przewody elektryczne miał potwierdzić, że jest szefem terrorystycznej organizacji.

Sprawa jest bardzo niejednoznaczna. Rosyjskiemu wymiarowi sprawiedliwości i organom ścigania nie można wierzyć za grosz. Dowody mogą być preparowane, faszyści być może rzeczywiście byli torturowani. Z drugiej zaś strony wiadomo, że na Zachodzie Antifa to faszystowska organizacja stosująca taktykę terrorystyczną – napady, pobicia, zastraszanie etc. Trafił więc swój na swego.

Działacze Antify mówią, że walczą z faszyzmem, ale posługują się dokładnie takimi samymi metodami co faszystowskie i nazistowskie bojówki przed II Wojną Światową. Antifa nie ukrywa też iż jej celem jest rewolucja i przemocą obalenie porządku w poszczególnych krajach.

W filmie poniżej drobna próbka działalności Antify. Kilka dni temu jej  bojówki wtargnęły na dworzec kolejowy w Nowym Jorku, zablokowały go i nawoływały do zabijania policjantów.

1 KOMENTARZ

  1. Elektrowstrząsy podczas przesłuchania … przypomina mi się rola Gajosa z Pitbulla, jak przesłuchuje takiego jednego przy pomocy akumulatora (filmik na YT pt. „Przesłuchanie Benka”) … ;]

Comments are closed.