Sośnierz wybuchł w Polsat News! Ostro o UE: „Jesteście żebrakami Europy! Niech oni sobie wsadzą te swoje pieniądze” [VIDEO]

Dobromir Sośnierz. / foto: Prt Sc Polsat News

Dobromir Sośnierz w ostrych słowach skomentował poczynania polityków Unii Europejskiej. „Przestańcie, wstańcie w końcu z kolan, przestańcie się prosić. Jesteście żebrakami Europy! Niech oni sobie wsadzą te swoje pieniądze” – powiedział zbulwersowany poseł Konfederacji na antenie Polsat News.

Agnieszka Gozdyra w Polsat News prowadziła dyskusję na temat debaty w europarlamencie dotyczącej „zagrożenia praworządności w Polsce”. Jednym z gości programu „Polityka na ostro” był poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz. W pewnym momencie polityk nie wytrzymał i wygarnął posłom co o nich myśli:

– Z jednej strony mamy PiS, który realizuje tzw. reformy, w taki sposób, jak realizuje: czyli stawia swój interes partyjny ponad wszystko i brnie w tą kadrową podmiankę, bez żadnych sensownych skutków dla społeczeństwa. Narażając nas na duże straty wizerunkowe i inne.

– A z drugiej strony opozycja, która bezwzględnie dąży do osłabienia państwa, rzucania nas na kolana. A to osłabienie przetrwa tę kadencję. Dlatego nawet jak PiS odejdzie, to Polska będzie w tej pozycji, na mocy prawa precedensowego, że musieliśmy się tutaj kłaniać – mówił zdenerwowany Sośnierz.

Dalej w programie poseł Konfederacji zauważył, że „podpisanie traktatu z Lizbony zakończyło naszą niepodległość”. Z tymi słowami nie zgodziła się Agnieszka Gozdyra, która stwierdziła, że Sośnierz zaraz będzie opowiadał, iż siedzi w podległym kraju, któremu odebrano suwerenność.

– A mamy suwerenność? Możemy zreformować sądownictwo jak chcemy? – zapytał Sośnierz.

– Możemy– odparła dziennikarka.

– Nie możemy, bo nam nie pozwalają. Bo będziemy ukarani za to – wskazał Sośnierz.

Jesteście żebrakami Europy!

W czasie programu jeden z polityków opozycji stwierdził, że „Konfederacja chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej”.

– Niech pan powie rolnikom, że nie będą mieli dopłat – dodał.

– Nie potrzebujemy żadnych dopłat! Przestańcie, wstańcie w końcu z kolan, przestańcie się prosić. Jesteście żebrakami Europy. Niech oni sobie wsadzą te swoje pieniądze. Dość tego lęku, dość tego strachu. Po prostu żałosne jest to, co mówicie.

– Inne kraje dorabiają się nie będąc w Unii Europejskiej, a wy skomlecie. Wisicie na klamce i dajecie się poniżać eurokratom, którzy nie szanują niczego. Nie szanują żadnej demokracji. Nie uszanowali referendum we Francji, Holandii, Irlandii nie szanują wyników wyborów w Polsce, nie szanują nikogo poza sobą.

– Zarozumiałe buce europejskie, których nie potrzebujemy tutaj i nie potrzebujemy ich zatrutych pieniędzy – powiedział wprost Dobromir Sośnierz.

Źródło: Polsat News

9 KOMENTARZE

  1. Dobry efekt propagandowy – Dobromir przebił się przez krzyki tych, który mu przerywali więc to jego głos będzie słyszalny. Powinien jeszcze dodać, że członkowie rządu są posłami, a sędziów TK i SN mianuje władza wykonawcza i ustawodawcza. Bardzo dobrze też, że wspomniał o referendach we Francji, Holandii i Irlandii na temat traktatu lizbońskiego. Przeciętny konsument me(r)diów pewnie o nich nie wie.

  2. w 89 r możni tego świata przyznali nam jedynie status rezerwuaru taniej siły roboczej oraz rynku zbytu dla zachodniej żywności.Dlatego przez lata wyprzedawano polskie firmy,cukrownie,sektor bankowy ,wygaszano przemysł ciężki,PGR-y…i dziś te dotacje są nam potrzebne.

  3. Duda i Bosak mają sumarycznie ponad połowę głosów w wyborach prezydenckich. Duda powinien przekroczyć 50% głosów już w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Jeśli 75% Polaków popiera Izbę Dyscyplinarną SN jako instancję do zwalczania patologii wśród sędziów i prokuratorów, a tylko 25% jest temu przeciwnych, to Duda powinien śmiało postawić sobie za realne zadanie, zwyciężyć już w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Szkoda czasu na wysłuchiwanie beznadziejnych i niespójnych logicznie wypowiedzi Kidawy czy Biedronia.

  4. W Pucku nie było suwerena, ale obwoźna grupa prowokatorów, byłych SB-eków i UBywateli przywieziona przez sitwę PO z Warszawy. Ta sama grupa która „nachodziła” wiece przedwyborcze przed wyborami do PE i wyborami parlamentarnymi w roku 2019. Starzy agitatorzy i zadymiarze.

  5. Jeśli nie chcecie oglądać lżących Prezydenta RP, „zamówionych” przez sitwę PO dawnych SB-ków oraz „UBywateli RP”, jest na to jedna prosta metoda: Wybrać Dudę na prezydenta już w pierwszej turze. Szkoda czasu na wysłuchiwanie beznadziejnych i niespójnych logicznie wypowiedzi Kidawy. Szkoda naszych nerwów i nieprzyjemnego odruchu wymiotnego na widok obrażających Prezydenta najemników PO z SB i UBywateli. Wybierzmy Dudę w pierwszej turze.

  6. UE nie jest kolonią karną Niemiec, ani Francji. Traktaty lizbońskie nadal obowiązują. W tych traktatach wymiar sprawiedliwości w krajach UE nie podlega prawu unijnemu. Z prawnego punktu widzenia w każdym prawdziwie niezawisłym sądzie (w UE takiego sądu nie ma, takie sądy są w USA, w Kanadzie, w Wielkiej Brytanii, w Australii, Nowej Zelandii), skarga Polski albo innego kraju UE na KE i/lub TSUE, za nieprzestrzeganie traktatów lizbońskich, zakończyłaby się w sposób oczywisty przegraną unijnych neomarksistów i lewaków z TSUE i Komisji Europejskiej.

  7. Wszystko to prawda; dodać jeszcze by należało , że Unia nie ,,daje,, żadnych pieniędzy , ponieważ w jakiejś perspektywie czasowej my musimy wpłacać wyższą składkę, aniżeli będziemy otrzymywać w dotacjach.

Comments are closed.