To nie koniec wichur! „Nadchodzi druga Sabina”

Ostrzeżenia przed wichurami - zdjęcie ilustracyjne. / fot. Flickr
Ostrzeżenia przed wichurami - zdjęcie ilustracyjne. / fot. Flickr

Mogłoby się wydawać, że po tym jak niż Sabina odszedł w kierunku Arktyki, pogoda będzie dużo spokojniejsza. Nie zgadza się z tym synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek. Uważa ona, że nadchodzi „druga Sabina”.

Niż, który przetoczył się ostatnio przez Polskę wyrządził wiele szkód. W wyniku skrajnej niepogody zginęły trzy osoby.

Przerażający żywioł oddala się już w kierunki Arktyki. Mimo to wciąż obowiązują ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W najbliższych dniach na chwilę odpoczniemy od tego typu skrajności pogodowych, jednak nie na długo.

– W niedzielę Polska zacznie dostawać się pod wpływ kolejnego potężnego niżowego wiru powietrza, który teraz nabiera na sile nad stosunkowo ciepłymi wodami Atlantyku Na razie nie jest nazwany, ale będzie to taka „druga Sabina” – twierdzi synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek.

Do tego czasu jednak pogoda znacząco się poprawi.

Źródło: TVN Meteo/IMGW

3 KOMENTARZE

  1. Będziemy mieli dużo Sabin, kapitalnie. Tylko z czego one wyżyją? Eee, może nie dożyją kolejnej Sabiny, szczęściary jakieś… Chyba, że wyjdą za Bosaka, kto wie? BOSAK NA PREZYDENTA!

  2. Nie rozumiem tego portalu, który jest przecież tubą Konfederacji. Tak psioczą na pis i tvp ale non stop sami cytują czy to onet, czy to (jak teraz) tvn. K…a no jak wy chcecie przekonać do siebie wyborców jak cytujecie antypolskie szczujnie? Trudno było zadzwonić IMGW aby otrzymać dane z pierwszej ręki?

Comments are closed.