Papież Franciszek OSZALAŁ! Zandberg zachwycony nowym pomysłem

Papież Franciszek. Foto: PAP/EPA
Papież Franciszek. Foto: PAP/EPA

Papież Franciszek zaapelował do rządzących, by dotkliwiej opodatkowali najbogatszych. Czyżby papież zapomniał o przykazaniu „nie kradnij”?

Papież Franciszek przemawiał w środę w Papieskiej Akademii Nauk Społecznych, gdzie odbyła się konferencja watykańska pod nazwą „Nowe formy solidarności”.

Biskup Rzymu bardzo dużo mówił o nierównościach społecznych. Papież przypomniał, że „26 najbogatszych ludzi posiada tyle, ile połowa ludzi na ziemi”. Według Franciszka trzeba tych ludzi zmusić, by sfinansowali za swoje pieniądze „opiekę medyczną i edukację dla każdego biednego dziecka na świecie poprzez płacenie podatków i/lub filantropię”.

Papież posunął się nawet do tego, że obniżanie podatków nazwał grzechem. Czym jest więc kradzież? Czy papież znowelizuje 10 przykazań bożych? O tym Franciszek nic nie mówił.

Hierarcha zapomniał też najwyraźniej o pojęciu wolnej woli, kilkukrotnie bowiem mówił o tym co bogaci „muszą”, zamiast o tym co „powinni”.

Nie jesteśmy skazani ani na nierówność, ani na bezczynność w obliczu niesprawiedliwości. Bogaty świat i dobrze prosperująca gospodarka mogą i muszą położyć kres ubóstwu – mówił papież.

Pomysłem tym zachwycony jest Adrian Zandberg. – Papież wzywa do wyższego opodatkowania najbogatszych. Z niecierpliwością czekam na komentarze konserwatywnych liberałów z PiS i liberalnych konserwatystów z PO ;) – napisał na Twitterze.

Źródło: nowyobywatel.pl

8 KOMENTARZE

    • Oczywiście! Zmusić do oddania tego co nagromadzili przez ostatnie 2 tys. lat i niech żyją z tego co zarobią własnymi rękoma płacąc jeszcze od tego podatki.

  1. Rozbicie paru globalnych dynastycznych klik to akurat dobry pomysł.
    Popieram.

  2. Klecha oszalał i jak zwykle uznaje pasożytnictwo na innych za normę. Gdy niedawno mówiłem publicznie, że KK zmierza w kierunku socjalizmu (nie tylko w Ameryce Południowej) to zostałem ofukany przez jakiegoś kościelnego naiwniaka mimo podawania właściwych przykładów. Katolicy mają teraz poważny problem moralny.

    • Z największą przyjemnością bym opodatkował Sorosa, klikę Rockefellerów, Gatesów, Zuckerbergów i wszystkich innych masonów. To oni są największymi złodziejami świata, to przez nich świat jest takim strasznym miejscem. Soros okradł w miliardach wiele krajów, jego dwie największe akcje to Anglia i Malezja. Nie mam tutaj żadnego problemu moralnego, bo ich korporacje (także w Polsce) działają bez ograniczeń, państwo traci wpływy do budżetu a rząd PIS na kolanach słucha rozkazów USA wycofując się z planu opodatkowania.

Comments are closed.