W USA będzie można łatwiej stracić samochód! Za te wykroczenia

Będzie można łatwiej stracić samochód. Na razie w Ameryce. Foto: Pixabay
Będzie można łatwiej stracić samochód. Na razie w Ameryce. Foto: Pixabay

Będzie można łatwiej stracić samochód. Nowe regulacje obowiązywać będą w Nowym Jorku. Za co będą odbierać ludziom mienie?

Piraci drogowi w Nowym Jorku muszą bardzo uważać, gdyż będzie można łatwiej stracić samochód. Reckless Driver Accountability Act to 3-letni program, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach.

Szczególnie uważać powinni kierowcy zarejestrowani kamerą na skrzyżowaniu podczas przejeżdżania na czerwonym świetle i ukarani mandatami co najmniej pięć razy oraz ci z 15 mandatami za przekroczenie prędkości. Czeka ich bowiem specjalny kurs uświadamiający zagrożenia wynikające z bezmyślnej jazdy.

Jeżeli natomiast ktoś nie stawi się na szkolenie, musi liczyć się z zajęciem jego samochodu przez miasto. Oczywiście, zostaną obciążeni kosztami do czasu ukończenia kursu.

– Konfiskata samochodu będzie już ostateczną formą wyegzekwowania od notorycznego pirata drogowego zaliczenia kursu. Zależy nam, żeby odbywały się one w małych grupach, w swoich dzielnicach, tak żeby naprawdę poczuli, jakim zagrożeniem, nawet śmiertelnym, są dla swoich sąsiadów – mówi radny Brad Lander.

W 2019 r. na ulicach Nowego Jorku zginęło 114 pieszych.

Źródło: se.pl