Za podatnika kasę baluj. Dwa MILIARDY zł dla TVP! Kurski zachwycony

Jacek Kurski i jego TVP dostanie 2 MILIARDY zł z naszych pieniędzy!
Jacek Kurski i jego TVP finansowana z pieniędzy podatników

Za podatnika kasę baluj, a w tej sytuacji manipuluj. Sejm odrzucił przed chwilą uchwałę Senatu odrzucającą wsparcie mediów publicznych w kwocie 1,95 miliarda złotych. Miliardy na TVP może jeszcze zablokować Andrzej Duda…

No i stało się! Odrzucenie weta Senatu ws. miliardowego wsparcia prorządowych mediów od początku wydawało się pewne. Sejm większością głosów PiS odrzucił senacki sprzeciw.

Konfederacja wraz z opozycją tym razem zgodnie mówiła o miliardach, które lepiej wydać na walkę z „nowotworami, aniżeli propagandę”.

Mediów publicznych już w Polsce nie ma. PiS chce przeznaczyć 2 mld zł na swoją telewizję. Nie chcecie tych pieniędzy na leczenie onkologiczne. Potrzebujecie tej telewizji, bo boicie się prawdy, że Polacy zobaczą jak manipulujecie. Ale przejrzą na oczy – powiedziała w Sejmie Małgorzata-Kidawa Błońska.

O tym by zamiast telewizji PiS dawać tak ogromne pieniądze, poseł Konfederacji Jakub Kulesza wolał dać na wydział onkologii. Taki pomysł przedstawił marszałek Senatu.

– Ja rzadko kiedy zgadzam się z przedstawicielami Platformy Obywatelskiej, ale tutaj bardzo mi się propozycja marszałka Grodzkiego podoba. Przekazanie 2 miliardów z TVP na onkologię to nie jest 2 miliardy więcej, tylko 4 miliardy więcej na onkologię – powiedział Kulesza.

– Dlaczego? Bo nic nie daje takiego raka jak telewizja reżymowa dla zmylenia przeciwnika nazywana publiczną – dodał.

Sejm odrzucił sprzeciw Senatu większością 232 głosów. 220 posłów opozycji zagłosowało przeciw.

7 KOMENTARZE

 1. Decyzję tę mogę określić jednym słowem: katastrofa. Służba zdrowia jest tak naprawdę znacznie ważniejsza, niż media. To na nią powinno się przeznaczać pieniądze, a nie na fanaberie pana Kurskiego i jego propagandę, która zasadniczo niczym nie różni się od tej z TVN-u czy Polsatu.

 2. Jaką trzeba być kanalią żeby tyle pieniędzy dać na nic nie znaczące media. Dzieci potrzebują pomocy, ale po co niech się zabijają.

 3. Niemcy wydają na publiczną telewizję dziesiątki miliardów złotych, więc przestańcie płakać. Alternatywą dla TVP w Polsce jest tylko TVN i Wyborcza, nie ma co udawać, że jakiekolwiek prawicowe i niepoprawnie polityczne treści mają szansę się przebić do przeciętnego Polaka, bez udziału TVP.

 4. ▌▌Dwa miliardy dzielimy przez liczbę Polaków pracujących w Polsce (jakieś 10 milionów) i już się dowiadujemy, że Sejm w tym roku wyjął z kieszeni każdego pracującego Polaka DODATKOWO kolejne 200 zł — bez pytania go o zdanie, czy ma ochotę wykupować subskrypcję na tak drogą telewizję.

  Nic też dziwnego, że ci, którzy za pieniądze sprzedaliby własną matkę — dla tej kasy zrobią ABSOLUTNIE WSZYSTKO, aby się w TVPiS utrzymać.

  .

  ● „Zagłuszanie audycji radiowych w języku polskim nadawanych przez rozgłośnie zachodnie kosztuje 100 mln dolarów rocznie.” — „CDN” nr 25, 1983.

  ● „Mieszkańcy niepokornego miasta Świdnika w godzinach wieczornego DTV masowo opuszczali swoje domy i spacerowali. Wprowadzono godzinę policyjną od godz. 19-tej. W Świdniku spacerują teraz w czasie popołudniowego dziennika o godz. 17-tej.” — „Informator Lublin” nr 111, 1982.

  ● „W piątek 12 II 1982 r. w Świdniku druga zmiana (większość to pracownicy WSK) bojkotując DTV spacerowała o 10-tej (dziennik poranny). Ulicę Sławińskiego zradiofonizowano i mieszkańcy podejrzewają, że władze zaczną nadawać DTV przez głośniki.” — „Tygodnik Mazowsze” nr 4, 1982.

  ● „Od 13 II 1982 r. mieszkańcy Lublina — głównie studenci — za przykładem Świdnika bojkotują DTV biorąc licznie udział w spacerach po Krakowskim Przedmieściu. Sto kilkadziesiąt osób zostało zatrzymanych na 48 godz., kilkuset innych wylegitymowano i spisano. Wojewoda lubelski Wilk przesłał rektorom wyższych uczelni listy zatrzymanych i spisanych przez ZOMO studentów z poleceniem przykładnego ich ukarania.” — „Informator Lublin” nr 111, 1982.

  ● „Mieszkańcy Garwolina spacerują w czasie DTV ulicą Kościuszki — ściągnięto tam posiłki milicyjne z Siedlec.” — „Tygodnik Mazowsze” nr 25, 1982.

  ● „Mieszkańcy Sieradza podjęli akcję wystawiania odbiorników telewizyjnych w oknach na czas emisji DTV.” — „Tygodnik Mazowsze” nr 6, 1982.

  ● „W związku z wydatkami potrzebnymi na zorganizowanie w Żywcu telewizyjnego Turnieju Miast milicja woj. bielskiego otrzymała polecenie uzyskania dodatkowych 2 mln zł przez nakładanie mandatów.” — „S Podbeskidzia” nr 77, 1985.

  .

 5. Powiem szczerze, że PiS przebija wszystkich. Tak to jest jak cham i prostak dostaje władzę to współcześni bolszewicy!!! Tylko KONFEDERACJA daje nadzieję na normalność i wolność.Pozdrawiam.

Comments are closed.