Broń jądrowa? Władimir Putin zapowiada, że Rosja będzie miała w przyszłości „coś nowszego”

Władimir Putin obserwuje manewry. Fot.: PAP/ITAR-TASS
Władimir Putin obserwuje manewry. Fot.: PAP/ITAR-TASS

Prezydent Rosji Władimir Putin spotkał się w czwartek w swojej podmoskiewskiej rezydencji w Nowo-Ogariowie z grupą, która przygotowuje zmiany w rosyjskiej Konstytucji. Wśród proponowanych zmian znalazła się propozycja określenia Rosji „państwem posiadającym broń jądrową”.

Rosja opisana w Konstytucji jako „państwo posiadające broń jądrową”? Na taki zapis nie zgodził się prezydent Władimir Putin. Rosyjski przywódca twierdzi, że ten opis będzie bez sensu w przyszłości, gdy Rosja będzie posiadała już nowszą broń.

– Jak mówił jeden ze specjalistów z dziedziny energetyki, epoka kamienia nie skończyła się dlatego, że zabrakło kamieni, tylko dlatego, że pojawiły się nowe technologie – powiedział rosyjski prezydent.

O jakiej „nowszej broni” myśli Putin? Tego nie wiadomo. Prezydent Rosji musiał jednak wiedzieć, że jego słowa będą szeroko komentowane w zagranicznych mediach. Jest to jednak wypowiedź bardzo w stylu Władimira Putina, który lubi „straszyć” swoich partnerów i przeciwników politycznych.

Źródło: Kresy.pl

3 KOMENTARZE

  1. Może rakiety zrzucajace zużyte wojskowe onuce takiego smrodu ludzie nie cebulowi nie przeżyją.

  2. Skomentował rozsądnie. Wstawianie „atomowości” do konstytucji jest śmieszne a w przyszłości byłoby anachroniczne. Niestety głupiec redagujący NC nazwał to „straszeniem”, a zidiociali czytelnicy piszli tym tropem i zaczęli szydzić sądzac, ze Putin właśnie chwali się nową bronią. co za tępe bydło.

Comments are closed.