HIT DNIA W SIECI! Ojciec chorej dziewczynki nagrał „podziękowania dla Sejmu” [VIDEO]

Fot.: Facebook Rafał Smykowski

Rodzice chorych dzieci pozdrawiają posłów PiS, którzy zamiast na leczenie przekazali 2 mld złotych na TVP. Film ojca chorej Monika wyświetlono ponad 800 tys. razy!

Posłowie PiS przegłosowali wsparcie TVP i Polskiego Radia kwotą 2 mld złotych. Opozycja chciała, by pieniądze te przeznaczyć na leczenia onkologiczne.

Podczas głosowania nad nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji parlamentarzystka PiS Joanna Lichocka pokazała przeciwnikom środkowy palec. To wywołało oburzenie nawet wśród zwolenników partii.

Natomiast Internauci zaczęli publikować zdjęcia i nagrania, w których pozdrawiają PiS tak, jak partia pozdrowiła chore dzieci. W ramach #LichockaChallenge powstało wiele filmów i zdjęć, ale to jedno nagranie bije rekordy popularności.
Autorem jest Rafał Smykowski, kierowca autobusu, a jednocześnie ojciec chorej Moniki. W trakcie nagrania „drapał się” pod okiem, tak jak posłanka PiS (a przynajmniej tak tłumaczyła swoje zachowanie).

Posted by Rafał Smykowski on Friday, 14 February 2020

– Też chciałem nagrać swoje podziękowania dla Sejmu, w sprawie tych pieniędzy dla telewizji. Jestem wzruszony tym, co się stało. Jestem tutaj z Monisią w szpitalu, Moni jest w śpiączce. Oczywiście nie ma tu na nic pieniędzy. Moni ma na dobę 30 minut ćwiczeń z fizjoterapii, czyli 23,5 godziny na dobę leży. I to jest właśnie wzruszające, bo ona leży i odpoczywa: mięśnie mogą odpocząć, stawy mogą odpocząć i płuca. W płucach może spokojnie się coś zebrać, nie ma pośpiechu. I to mi się podoba, że te dwa miliardy poszły właśnie na telewizję, a nie do szpitala, bo przynajmniej jest tu cisza i spokój i nic się nie dzieje. A tak jestem pewny, że pan Kurski i pani Holecka nakręcą jakiś taki film, albo jakiś taki program, że jak Moni go obejrzy, to po prostu wstanie, od razu wstanie z tego łóżka i pójdzie pod Sejm z kwiatami. Albo może nie pod Sejm, może do telewizji. No nie wiadomo, to już będzie jej sprawa. Jestem pewny, że po prostu się obudzi – mówi rozgoryczony ojciec.

– Tylko problem jest taki, że ona go chyba nie obejrzy, bo w tym szpitalu oprócz odpadającej farby i pleśni to nie ma telewizji. Jest tylko taki mebel, który Owsiak złośliwie przyniósł tutaj i postawił. Ja na tym śpię. I przez to nie można postawić telewizora. Przykro mi. Tak bym mógł sobie spać na parapecie, a tutaj włączyć Moni film. To cześć – zakończył.

Źródło: Facebook Rafał Smykowski

Comments are closed.