HIT DNIA W SIECI! Ojciec chorej dziewczynki nagrał „podziękowania dla Sejmu” [VIDEO]

Fot.: Facebook Rafał Smykowski

Rodzice chorych dzieci pozdrawiają posłów PiS, którzy zamiast na leczenie przekazali 2 mld złotych na TVP. Film ojca chorej Monika wyświetlono ponad 800 tys. razy!

Posłowie PiS przegłosowali wsparcie TVP i Polskiego Radia kwotą 2 mld złotych. Opozycja chciała, by pieniądze te przeznaczyć na leczenia onkologiczne.

Podczas głosowania nad nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji parlamentarzystka PiS Joanna Lichocka pokazała przeciwnikom środkowy palec. To wywołało oburzenie nawet wśród zwolenników partii.

Natomiast Internauci zaczęli publikować zdjęcia i nagrania, w których pozdrawiają PiS tak, jak partia pozdrowiła chore dzieci. W ramach #LichockaChallenge powstało wiele filmów i zdjęć, ale to jedno nagranie bije rekordy popularności.
Autorem jest Rafał Smykowski, kierowca autobusu, a jednocześnie ojciec chorej Moniki. W trakcie nagrania „drapał się” pod okiem, tak jak posłanka PiS (a przynajmniej tak tłumaczyła swoje zachowanie).

Posted by Rafał Smykowski on Friday, 14 February 2020

– Też chciałem nagrać swoje podziękowania dla Sejmu, w sprawie tych pieniędzy dla telewizji. Jestem wzruszony tym, co się stało. Jestem tutaj z Monisią w szpitalu, Moni jest w śpiączce. Oczywiście nie ma tu na nic pieniędzy. Moni ma na dobę 30 minut ćwiczeń z fizjoterapii, czyli 23,5 godziny na dobę leży. I to jest właśnie wzruszające, bo ona leży i odpoczywa: mięśnie mogą odpocząć, stawy mogą odpocząć i płuca. W płucach może spokojnie się coś zebrać, nie ma pośpiechu. I to mi się podoba, że te dwa miliardy poszły właśnie na telewizję, a nie do szpitala, bo przynajmniej jest tu cisza i spokój i nic się nie dzieje. A tak jestem pewny, że pan Kurski i pani Holecka nakręcą jakiś taki film, albo jakiś taki program, że jak Moni go obejrzy, to po prostu wstanie, od razu wstanie z tego łóżka i pójdzie pod Sejm z kwiatami. Albo może nie pod Sejm, może do telewizji. No nie wiadomo, to już będzie jej sprawa. Jestem pewny, że po prostu się obudzi – mówi rozgoryczony ojciec.

– Tylko problem jest taki, że ona go chyba nie obejrzy, bo w tym szpitalu oprócz odpadającej farby i pleśni to nie ma telewizji. Jest tylko taki mebel, który Owsiak złośliwie przyniósł tutaj i postawił. Ja na tym śpię. I przez to nie można postawić telewizora. Przykro mi. Tak bym mógł sobie spać na parapecie, a tutaj włączyć Moni film. To cześć – zakończył.

Źródło: Facebook Rafał Smykowski

13 KOMENTARZE

 1. Czysty populizm. To po co w ogóle publiczne media – przecież wystarczy TVN i Wyborcza, no bo nie ma się co oszukiwać, że w Polsce funkcjonują jakieś niepubliczne prawicowe media, które mogłyby konkurować z tymi lewackimi.
  PS. Niemcy wydają na publiczną telewizję dziesiątki miliardów złotych.

  • Populizmem jest twierdzenie, że kur_√izja to medium publiczne,…no chyba że w rozumieniu medialnego lupanaru PiS, gdzie udzielne presstytuty prześcigają się w dogadaniu kamaryli „naczelnika” Jarka K. …

 2. Choroba nie wybiera. Po zdjęciach widać że jest leczona w szpitalu. Żadne pieniądze nie pomogą jeżeli choroba jest nieuleczalna.

 3. Jezeli lichocka nie zostanie ukarana to takie pozdrowienia sa jak najbardziej w porzadku…
  Ode mnie rowniez srodkowy… jestescie bardziej szkodliwi od platformy… Parszywce i Szuje…

  • A ty starasz się o zaświadczenie od psychiatry, że głosujesz w pełni władz umysłowych. I to zawsze – raz na PiS, innym razem na PO? Bo taki żeś mądrala. Ha, ha, ha …elektorat!

 4. Z tego co pisze Wielgucki:

  „Hit” sieci! Ojciec stoi obok łóżka ciężko chorego dziecka i mówi o „fucku” pokazanym onkologii. Potem opisuje syf w „szpitalu” i brak środków, jedyny plus to FOTEL od Owsiaka. Tymczasem, dziecko nie jest chore na raka i leży w „Klinice Budzik”, po wypadku samochodowym.

 5. „prawicowe media”
  Co jak co, ale TVP czy PR to na pewno nie są prawicowe media, a z TVN czy GW konkurują jedynie w sferze propagandy i poparcia partyjnego. Obudź się.

 6. Brawo, że i ten ojciec jest GŁUPCEM. Dlaczego? A no bo co ma telewizja do szpitala? To dwie odrębne organizacje. Musi wiedzieć, że oprócz jego córki jest jeszcze 1 000 000 000 000 000 innych córek, i to w 100x gorszym stanie.

  Co on myśli, że tylko mu dadzą? A reszta? Jemu dadzą, a pozostałym już nie? Bo co… bo on nagrał?

  Przykro mi z jego sytuacji, jak i innym osobą co mają bliską osobę przykutą do łóżka. Ale na szpital już poslzy pieniędze. 1,5mies temu zaopatrzono szpitale dziecięce w lepsze sprzęty medyczne, co potwierdzam uratowało mojego sisotrzeca przed murowicą sercową.

  Ludzie… Czy rząd to orkiestra świątecznej pomocy? Oni nie mogą dać wszystko na jedną rzecz i na jedną osobę, bo wtedy 1 000 000 000 000 000 innych osob też będzie chciało to dostać.

  I swoim zachowbaiem też wykazał się swoją głupotą, ale no cóż… Głupota ludzka nie ma granic. Nie żebym teraz go obrażała bez powodu i lekceważyła jego sytuację, bo wiem że jest mu ciężko.

  Ale musi zrozumieć, że on królem nie jest… nikt z nas nie jest i nikt w szacie nie chodzi, a jak zachciało mu się trzymać berlo, to niech pójdzie na polityka.

  Rząd już dawno, długo zanim jego córka trafiła do szpitala miał ustalone ze taka suma trafi na telewizję, Myślice że co ze od tak w 00,01 sekund daje się taką sumę od tak? Japrdl… z jakiego taboretu wy upadliście? To już dni, tygodnie, miesiące szybciej się ustala. To w czym problem? Rząd ma dać 2mld na szpital, mimo że już dluuuuuuugo temu obiecał polską telwizje wesprzeć, bo ojczulek nagle ma problem?

  Wiesz… po za tobą jest jeszcze 100 000 000 000 000 innych rodziców co mają problem, i to 100x większy. Musisz uporać się z tym, co się wydarzyło.

  Jego osoba NIE MA prawa obwiniać rząd, co ani nie zaplanował narodzin jego córki, nie zaplanował jej życia ani to co los jej da w danym etapie jej życia, bo tego NIKT nie planuje i nie wie (chyba że Bóg – jak ktoś w Niego wierzy).

  Więc w tym momencie wykazał się ten mężczyzna durnotą i samomyślnością. Może przez ten strest jego głupota tak wybiła się w górę, że zapomniał jak działa system dofinansowania. Szpital już miał dofinansowanie, czyli co gdyby jego córka szybciej została przykuta do łóżka (w momencie gdy rząd przelał pieniądze na Spital), to było by okej… A teraz już nie?

  Nasze podatki są wpłacane NA WSZYSTKO PO RÓWNI. Nie ma tak że tylko telewizja dostaje pieniędzy, bo 10 mies temu poszło tyle kasy na szkoły i wypsarzenia, gdzie u nas weszły na uczelnie trafiły nowe komputery, tablice interaktywne oraz projektory. A 5 mies temu na szpital trafiły pieniądze, no to co…? Znowu na szpital, bo ojczulek ma sapy?

  Heloł jełopie… My tutaj też jesteśmy, i też chcemy mieć wsparcie dofinasowanie, nie jesteś jedynym.

  Brawo! Brawo temu Panu! Że taki pusty jest. Rozumiem że ma ciężka sytuację, ale niech nie obwinia kogoś kto NIE MA NICZEGO wspólnego z tym.

  • W tej chwili na świecie żyje prawdopodobnie ok 8 miliardów ludzi czyli 8 000 000 000 (w 2018 było 7,6 miliarda ludności), więc siłą rzeczy 100 000 000 000 000 czyli 100 bilionów rodziców nie może mieć podobnego problemu. 100 000 000 000 000 = 1000 miliardów czyli „troszkę” więcej niż cała ludność na ziemi.

 7. Może lepiej aby PO rządziło, co przez 8 lat TYLKO ROZKRADAŁO I SPRZEDAWAŁO POLSKĘ I MAJĄTEK POLAKÓW. Przez 8 lat PO nie zrealizowali ANI JEDNEGO programu (ba! Nawet nie zaczęli jednego). A szpitale? Za PO przecież sie burzyło je i prywatyzował o WSZYSTKO. Może wtedy by chciał mieć córkę, wtedy to mógłby ja w krzakach położyć, bo by nie było nawet możliwości dać jej łóżko w szpitalu (bo nie było by szpitala, ani nawet go stać na niego).

  To tylko głupiec z ojca. Tak, ma trudno sytuację, ale jego wiedzą sięga 0, gdy tak się wypowiada.

Comments are closed.