Michnik wychwala komunistycznego rzecznika: „Urban robił to z finezją i inteligencją, teraz TVP to troglodyci”

Adam Michnik Źródło: Wikipedia
Adam Michnik Źródło: Wikipedia

Szef „Gazety Wyborczej” osobiście skomentował poczynania TVP pod rządami brata swojego zastępcy. Nie zabrakło porównania do Jerzego Urbana.

Adam Michnik w wywiadzie dla TOK FM ocenił propagandę TVP pod rządami Jacka Kurskiego. Szef „Gazety Wyborczej” nie zostawił suchej nitki na telewizji prowadzonej przez brata swojego zastępcy.

– Jeden z czytelników napisał do nas, że przypomina mu to tradycję propagandy goebbelsowskiej. Mi to z kolei przypomina bardziej stan wojenny. Twarzą języka i retoryki tamtych lat był Jerzy Urban. Choć nie oglądałem go z nadmierną przyjemnością, bo głównie dowalał Lechowi Wałęsie, Jackowi Kuroniowi i mi, to jednak robił to z finezją i inteligencją. Teraz TVP to jest takie toporne, jakieś tępe muły, marcowi troglodyci – stwierdził Michnik.

Szef „Wyborczej” skrytykował też zachowanie posłów PiS, którzy głosowali za przekazaniem prawie 2 mld złotych dotacji na TVP, zamiast na leczenia onkologiczne.

Michnik pochwalił za to komentarz Donalda Tuska do głosowania ws. dotacji dla TVP. Były premier stwierdził, że „opozycja chce przeznaczyć dwa miliardy na onkologię, a PiS na nowotwór”.

– To niezwykle trafne. Rak ma to do siebie, że jest bezpartyjny. Może uderzyć każdego. Nawet w bliskich posłów PiS, którzy odmówili finansowania leczenia onkologicznego, bo woleli te pieniądze dać na tę propagandę nienawiści „Kurwizji” – podkreślał Adam Michnik.

W związku z zbliżającymi się wyborami szef „Wyborczej” zaapelował też do duchownych.

– Biskupi muszą sobie zdać sprawę, że jednoznaczne wspieranie PiS jest szkodliwe dla wszystkich. Partia Kaczyńskiego proponuje nam rewolucję nihilizmu. Nie idą za tym żadne wartości chrześcijańskie. Oni chcą do góry nogami wywrócić porządek demokratyczny w naszym kraju. Zamiast tego oferują nam kłamstwo, oszczerstwo, manipulacje i przemoc. Nie mają lepszego pomysłu na Polskę. To mi przypomina bolszewizację, bo tak po 1945 roku bolszewicy opanowywali Polskę. Po kawałku przejmowali kolejne aspekty życia – mówił Michnik.

Źródło: TOK FM

9 KOMENTARZE

  1. Co prawda Kaczynskiego i jego partii szczerze nie cierpie, to takze nie ciepie Platformy i jej klakierow. Jedna banda zlodziei i totalniakow przekrzykuje sie, ze „tamci drudzy” to wieksi totalniacy.

    Mozna byloby to nazwac kabaretem, ale problem, ze to ludzie u wladzy. Ech…

  2. Haaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, pan Michnik śmie kogoś porównywać do Urbanoida? Co z tego człowieka się zrobiło na starość ; rasowy krętacz i manipulator, wstyd dzisiaj go słuchać, a przyznam się , że w młodości za niego dałbym się w przenośni pokrajać

  3. To „chwalenie” jest podobne do „chwalenia” Hitlera przez JKM z powodu niższych podatków w GG niż w PRL-bis. Redakcji zalecam umiar.

    • Niezupełnie. Za Hitlera były naprawdę niższe podatki, natomiast kłamstwa Urbana były czesto robione metoda na rympał. Zresztą również wbrew temu, co kiedyś napisał JKM.

  4. Skoro Michnik wypił tyle wódki z Urbanem w PRL-u i potem, to musi teraz twierdzić, że ten jest inteligentny, bo wyszłoby, że chodziło o zwykłe chlanie. A ja te „inteligentne” kłamstwa Urbana pamiętam. Np. kiedy mówił, że wiatry z Czernobyla są nieszkodliwe, że Przemyka pobili sanitariusze, że w Polsce wskaźniki umieralności są niższe niż na Zachodzie, że w Warszawie jest najczystsze powietrze ze wszystkich stolic europejskich itp. Były to zwykłe kłamstwa na rympał, bez żadnej finezji. Tyle, że konwencja urbanowych konferencji prasowych nie dopuszczała dyskusji. Niestety Korwin niedawno napisał to samo: Urban nie kłamał tylko przedstawiał fakty tendencyjnie. Kłamał, i to setki razy. TVP kłamie dużo rzadziej, choć telewizją propagandową oczywiście jest. Tyle, że Michnik jest ostatnią osobą, która może robić takie zarzuty. Zarówno na temat tendencyjności jak i finezji propagandy.

  5. Niestety muszę to napisać drugi raz: od Onetu różnicie się głównie mniejszym profesjonalizmem i większą topornością propagandy. Cenzura jest taka sama jak w czasach kiedy tam można było pisać komentarze.

  6. Skoro Michnik wypił tyle wódki z Urbanem w PRL-u i potem, to musi teraz twierdzić, że ten jest inteligentny, bo wyszłoby, że chodziło o zwykłe chlanie. A ja te „inteligentne” kłamstwa Urbana pamiętam. Np. kiedy mówił, że wiatry z Czernobyla są nieszkodliwe, że Przemyka pobili sanitariusze, że w Polsce wskaźniki umieralności są niższe niż na Zachodzie, że w Warszawie jest najczystsze powietrze ze wszystkich stolic europejskich itp. Były to zwykłe kłamstwa na rympał, bez żadnej finezji. Tyle, że konwencja urbanowych konferencji prasowych nie dopuszczała dyskusji. Niestety Korwin niedawno napisał to samo: Urban nie kłamał tylko przedstawiał fakty tendencyjnie. Kłamał, i to setki razy. TVP kłamie dużo rzadziej, choć telewizją propagandową oczywiście jest. Tyle, że Michnik jest ostatnią osobą, która może robić takie zarzuty. Zarówno na temat tendencyjności jak i finezji propagandy.

Comments are closed.