Netflix wprowadzi zmianę w sezonie 2. Wiedźmin będzie czarnoskóry. Znamy już nazwisko aktora [FOTO]

Andrzej Sapkowski i Henry Cavill jako Wiedźmin. Foto: PAP
Andrzej Sapkowski i Henry Cavill jako Wiedźmin. Foto: PAP

Serial „Wiedźmin” od platformy Netflix okazał się światowym hitem. Obecnie trwa produkcja drugiego sezonu widowiska. W drugiej części serii, która opiera się na książkach Andrzeja Sapkowskiego, pojawia się czterech nowych wiedźminów. Jeden z nich będzie czarnoskóry.

Ten kto czytał książki autorstwa Andrzeja Sapkowskiego wie, że w „Krwi Elfów”, na podstawie której Netflix kręci sezon 2. serialu, pojawia się czwórka nowych wiedźminów.

Pod tym względem Netflix zamierza być wierny książkom i zorganizował casting dla aktorów, którzy chcą się w rzeczonych łowców potworów wcielić. Wybrano już dwójkę. Lambert i Coën będą mieli spory wpływ na szkolenie księżniczki Ciri.

Nastąpi jednak jedna zasadnicza zmiana w stosunku do materiału źródłowego. Jeden z wiedźminów, inaczej niż w książkowym opisie, będzie czarnoskóry.

Ciemnoskóry Yasen Atour zagra Coëna – czyli jedynego wiedźmina, którego czarodziejka Triss przyłapała na śmianiu się.

Yasen Atour, aktor, któy zagra wiedźmina Coëna w 2. sezonie serialu „Wiedźmin”
Źródło: Redanian Intelligence

Drugi aktor, którego personalia już poznaliśmy to Paul Bullion. Zagra on wiedźmina Lamberta, którego fani gry od CD Projekt Red znają jako bohatera pewnej niewybrednej fraszki… Aktor znany jest m.in. z serialu historycznego „Posłaniec Gniewu”.

Paul bullion w serialu „Posłaniec Gniewu”. Aktor wcieli się w wiedźmina Lamberta w 2. sezonie serialu „Wiedźmin” od Netflixa

Do roli wiedźmina Geralta oczywiście powróci Henry Cavill. Wciąż nie wiadomo kto zagra wiedźmińskiego mistrza Vesemira, choć fani mają nadzieję, że będzie to Mark Hammil (Luke Skywalker). Do obsadzenia pozostała również rola wiedźmina Eskela.

Źródło: Redanian Intelligence

4 KOMENTARZE

  1. Czerwone kanałów wszędzie faszyzm poprawności politycznej wcisna grrr trzymam kciuki za muzułmanów żeby szybko porządek z nimi zrobili z chęcią zobaczę feministki w chustach nacsmycy u swoich panów znaczy mężów

  2. ten typ akurat spoko, dobrze grał w vampire diaries / the originals.

    Jakby to był jakiś aborygen to fakt, gowno, ale jest git.

Comments are closed.