Oszukali kilkadziesiąt tysięcy osób za pośrednictwem internetowych serwisów aukcyjnych! [VIDEO]

na wnuczka/Policja. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: PAP
Policja. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: PAP

Przestępcy, którzy oszukali kilkadziesiąt tysięcy osób za pośrednictwem internetowych serwisów aukcyjnych są już w rękach policji. Sąd aresztował ich na 3 miesiące.

Policjanci Wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z kolegami z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, w ramach śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową we Wrocławiu, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwa na dużą skalę.

Śledztwo prowadzone jest w związku z doprowadzeniem kilkudziesięciu tysięcy osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem dokonanego w związku z działalnością jednego z internetowych serwisów aukcyjnych oraz prania brudnych pieniędzy pochodzących z przestępstwa.

Policjanci z „Cyber” nad sprawą pracowali od kilku miesięcy, a efektem ich żmudnej i wytężonej pracy oraz poczynionych ustaleń było zatrzymanie 11 lutego br. dwóch osób, podejrzanych o udział  w  nielegalnym procederze.

Podczas przeprowadzonych przeszukań m.in. miejsc zamieszkania podejrzanych, jak również wynajętych skrytek depozytowych funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli pieniądze w walucie polskiej i zagranicznej tj. ponad 2 mln Euro, ponad 3,5 mln złotych oraz sztaby złota. Łączna wartość zabezpieczonego mienia to ponad 12 mln złotych i blisko kilogram złota.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia zarzutów popełnienia przestępstwa zatrzymanym tj. doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem szeregu osób pokrzywdzonych na łączną kwotę ponad 16 mln złotych oraz prania brudnych pieniędzy pochodzących z popełnionego przestępstwa. Po doprowadzeniu do sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

Źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl

1 KOMENTARZ

  1. Jako że kilogram złota zajmuje objętość 51,8cm sześciennnych,mówienie o sztabach a nie o sztabkach,to gruba przesada.Powinniscie zatrudnić w redakcji chociażby jedną wykształconą osobę.

Comments are closed.