PILNE! Epidemia koronawirusa dotarła do Polski? Nowosądecki szpital musiał zamknąć SOR

epidemia koronawirusa/Koronawirus z Wuhan - zdjęcie ilustracyjne/koronawirus. Źródło: pixabay
Koronawirus. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay

Jak inforomuje „Gazeta Krakowska”, do szpitala w Nowym Sączu trafił pacjent z podejrzeniem koronawirusa. Ze względów bezpieczeństwa wstrzymano przyjmowanie pacjentów na SOR. Konieczna była bowiem dezynfekcja pomieszczeń.

Rzecznik Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu potwierdziła, że do placówki przyjęto mężczyznę z podejrzeniem koronawirusa. – Pacjent ma wysoką gorączkę i skarży się na duszności – przekazała.

W związku z podejrzeniem, że mężczyzna jest zarażony wirusem z Wuhan, szpital wdrożył odpowiednie procedury. Pacjenta odizolowano od innych chorych, a personel wyposażono w ubrania ochronne.

„Uwaga‼️‼️‼️ Sądecki SOR zamknięty ze względu na pojawienie się pacjenta z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Trwa diagnostyka pacjenta. Po rozmowie z Panią Dyrektor szpitala informuję, iż pacjenci w stanach nagłych powinni być kierowani do ościennych szpitali (Gorlice, Limanowa)” – poinformował na Facebooku Ludomir Handzel, prezydent Nowego Sącza.

Szpital wstrzymał przyjęcia na SOR. – Choć mężczyzna nie ma kontaktu z innymi pacjentami, przeszedł korytarzem oddziału ratunkowego. Dlatego też wstrzymaliśmy na razie przyjęcia na SOR – powiedziała rzecznik placówki.

Jak donosi „Gazeta Krakowska”, na nowosądeckim SOR-ze pracuje personel w specjalnej odzieży ochronnej i maskach. Drzwi na oddział zablokowano. Wstępu do środka nie mają także załogi karetek pogotowia.

Wiadomo, że pacjent jest pracownikiem lotniska. Do szpitala trafił przywieziony przez karetkę pogotowia.

Źródło: Gazeta Krakowska