Polscy policjanci mają nowe pistolety. Oto one! [VIDEO]

Fot.:YouTube TFB TV

Policjanci dostali nową broń. Są nią włoskie pistolety Berettta APX.

Komenda Główna Policji sprawiła funkcjonariuszom nową broń. Są nimi włoskie pistolety Beretta APX.

Do policjantów trafiło 6132 sztuki tej broni. W ramach przetargu włoska broń wygrała m.in. z tureckim Canik TP9SF Elite, austriackim Glockiem 17 i czeskim CZ P-10 C.

Beretta APX jest nowoczesnym, modułowym, półautomatycznym pistoletem samopowtarzalnym. Dotychczas taką broń miała na stanie w Polsce Służba Więzienna.

Nowy pistolet polskiej policji ma pojemność 17 naboi i waży 740 g (bez magazynka). Ten model wyposażony jest w szynę Picatinny, dzięki której można zamontować na pistolecie akcesoria taktyczne jak np. latarkę czy wskaźnik laserowy.

Co ciekawe, Beretta APX powstała z myślą o Amerykanach. Miał zastąpić stary i wysłużony model M9/M9A1 z 1985 roku.

Poza służbami USA na zakup tego modelu zdecydowali się funkcjonariusze m.in. z Indonezji, Libanu, Kazachstanu i Wietnamu.

Na rynek cywilny broń ta trafiła dopiero w 2017 roku. Natomiast jej cena jednostkowa w Polsce wynosi około 3400 złotych.

Jednak podczas zakupu przez policję mundurowi dostali spory rabat. Cena jednostkowa wyniosła 1137 złotych brutto.

Źródło: Gazeta Policja

4 KOMENTARZE

  1. Fajny. Z takiej broni to już pewnie nie 70 a tylko 65% policjantów obleje testy strzeleckie.
    (patrz: Poznań 2019)

  2. w tym przypadku jestem przeciw wolnemu rynkowi -pistolety produkujemy min. w Radomiu i służby państwowe powinny kupować i być wyposażone w Polską broń … taka jest racja stanu ale marketing zagranicznych firm … jest „skuteczniejszy”

  3. K&Koch powinni dostac, albo wcale. Niech dostana mundurówke i niech kupuja za własne jak w USA. Ale redakcja i tak ma to gdzies i kasuje komentarze, przechodzi bardzo niewiele!

Comments are closed.